Menu

Gold Johaug. Norwegian is the best on the run for 10 km

Gold Johaug. Norwegian is the best on the run for 10 km
Therese Johaug powróciła do startów po aferze dopingowej. (Fot. Getty Images)
The Norwegian Therese Johaug won in the 10 km race with the classic technique of gold medal at the ski world championships in Seefeld. The second Swede Frida Karlsson overtook by 12.2 s. The third was Norwegian Ingvild Flugstad Oestberg, and the best of Poland Izabela Marcisz took 35th place.
Advertisement
News available in Polish

Marcisz do triumfatorki straciła 2.29,8. Urszula Łętocha była 56. - 4.17,0 straty, a Weronika Kaleta 57. - 4.20,2.

To drugi triumf Johaug w Seefeld. Wcześniej najlepsza była w biegu łączonym na 15 km, a łącznie ma już dziewięć złotych medali MŚ. Jej wygrana nie jest żadnym zaskoczeniem. Uwagę przykuwa za to wynik Karlsson.

Zaledwie 19-letnia Szwedka w styczniu w Lahti zdobyła dwa złote medale mistrzostw świata juniorów. W rywalizacji z seniorkami idzie jej niewiele gorzej. W Pucharze Świata ma na koncie tylko jeden występ. Kilka dni przed mistrzostwami sprawdziła formę w Cogne, gdzie właśnie na 10 km "klasykiem" była siódma.

Trzecia Oestberg do zwyciężczyni straciła 35,6 s. 1,4 s do podium zabrakło natomiast Fince Kriście Parmakoski. Kolejne zawodniczki od Johaug były już wolniejsze o ponad minutę.

Następny start biegaczek w Austrii to jutrzejsza rywalizacja sztafet. W składzie polskiej drużyny będzie Justyna Kowalczyk.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.11.2020
  GBP 5.024 złEUR 4.484 złUSD 3.761 złCHF 4.148 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement