Menu

Formula 1: Mercedes is working on an even faster car

Formula 1: Mercedes is working on an even faster car
Zdaniem dyrektora technicznego Mercedesa, zespół czeka bardzo trudne zadanie, gdyż do pierwszego wyścigu nowego sezonu 15 marca 2020 w Melbourne praktycznie nic nie będzie wiadomo o postępach, jakie poczynili rywale... (Fot. Getty Images)
To continue to win in the new season, we must have an even faster car, because the competition is getting closer - says technical director of the Formula 1 team Mercedes James Allison.
Advertisement
News available in Polish

Team Mercedes w sezonie 2019 triumfował w mistrzostwach świata Formuły 1 zarówno w klasyfikacji kierowców (1. miejsce zajął Brytyjczyk Lewis Hamilton), jak i wśród konstruktorów. Mercedes wywalczył po raz szósty tytuł wśród konstruktorów zdobywając 739 pkt, na drugim miejscu sezon ukończyła ekipa Ferrari - 504, a na trzecim Red Bull - 417.

Allison uważa, że właśnie te dwa teamy Ferrari i Red Bull będą w sezonie 2020 największym zagrożeniem dla Mercedesa.

"Oni mają coraz lepsze silniki, dzięki temu jeżdżą coraz szybciej. Na początku zakończonego sezonu naszym atutem była prędkość, w jego drugiej połowie już tak nie było. Max Verstappen z Red Bulla i Charles Leclerc z Ferrari coraz bardziej naciskali naszych kierowców. Musimy przed nowym sezonem zdecydowanie przyśpieszyć" - stwierdził Allison.

Zdaniem dyrektora technicznego Mercedesa, zespół czeka bardzo trudne zadanie, gdyż do pierwszego wyścigu nowego sezonu 15 marca 2020 w Melbourne praktycznie nic nie będzie wiadomo o postępach, jakie poczynili rywale. Szczególnie "wielka niewiadoma" będzie dotyczyła jednostki napędowej Ferrari, której konstruktorzy już w tym roku byli podejrzewani o wprowadzenie zmian nie do końca zgodnych z przepisami. Jednak nic im nie udowodniono, a cała "afera" zakończyła się tylko na plotkach.

"Nie ma sensu zastanawianie się nad tym, co Ferrari wymyśliło nowego. Musimy zwiększyć moc naszych silników, to przełoży się na prędkość" - zakończył Allison. 

Czytaj więcej:

Oficjalnie: Kubica weźmie udział w testach zespołu BMW

Formuła 1: Ferrari obrażone na Maxa Verstappena

Formuła 1: Kobiety będą zaproszone do akademii Ferrari

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 15.01.2021
  GBP 5.110 złEUR 4.548 złUSD 3.747 złCHF 4.222 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement