Menu

FIA to have back-up plan if interest in hybrid WRC 2022 stalls

FIA to have back-up plan if interest in hybrid WRC 2022 stalls
Niektóre zespoły zapowiadały, że wprowadzenie hybryd spowoduje, iż definitywnie wycofają się z rywalizacji. (Fot. Getty Images)
The FIA is considering a revised plan for the World Rally Championship's future if the manufacturers fail to sign up for 2022 when hybrid technology is set to be introduced.
Advertisement
News available in Polish

"Szczegóły i specyfikacje techniczne zostaną opracowane w sezonie 2020, kolejny rok ma być przeznaczony na testy" - potwierdziła Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA).

Główny napęd nowych samochodów będzie nadal stanowić turbodoładowany silnik spalinowy o pojemności 1,6 litra. Dodatkowo rajdówki będą wyposażone w silniki elektryczne o mocy 100 kW. Będą to jednostki standardowe, pozwalające przejeżdżać na dojazdówce przez miasta i tereny zabudowane wyłącznie na energii elektrycznej. Załogi będą mogły także korzystać z dodatkowej mocy na odcinkach specjalnych.

O możliwości wprowadzenia samochodów hybrydowych do mistrzostw świata mówiło się już od dość dawna. Niektóre zespoły fabryczne były tej koncepcji przeciwne, zapowiadały nawet, że wprowadzenie hybryd spowoduje, że definitywnie wycofają się z rywalizacji.

Czy tak się stanie? Dzisiaj trudno to przewidzieć. Dwa kolejne sezony mistrzostw świata WRC (2020-21) będą rozegrywane według obecnie obowiązujących przepisów. Na starcie w 2020 roku zabraknie jednak teamu fabrycznego Citroena, który po przejściu sześciokrotnego mistrza świata Francuza Sebastiena Ogiera do Toyoty, całkowicie wycofał się z rywalizacji.

Czytaj więcej:

Rajd Dakar 2020: Toyota potwierdziła udział Fernando Alonso

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 szybki także na pustyni

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement