Menu

F1: Orlen made a fortune on Robert Kubica

F1: Orlen made a fortune on Robert Kubica
Marka Orlen była widoczna w globalnych transmisjach TV przez ponad 250 godzin. (Fot. Getty Images)
Thanks to the presence of Orlen in Formula 1, the brand was visible in global broadcasts for over 250 hours, and the advertising value exceeded PLN 110 million - said Orlen CEO Daniel Obajtek on Twitter.
Advertisement
News available in Polish

"Pierwszy sezon obecności Orlen w Formule 1 za nami, w oczekiwaniu na nowy rok i nowe wyzwania dzielimy się wynikami mediowymi. W 2019 r. marka Orlen była widoczna w globalnych transmisjach TV przez ponad 250 godz., o wartości reklamowej przekraczającej 110 mln zł" - napisał Obajtek.

Z załączonej przez szefa Olrenu grafiki wynika ponadto, że największą wartość reklamową wygenerowało dla spółki Grand Prix Niemiec, bo 26 mln zł. Podczas tego wyścigu Kubica zajął najwyższe w sezonie 10. miejsce. Na dwóch kolejnych miejscach znalazły się: GP Włoch 13,3 mln zł oraz GP Wielkiej Brytanii - 13 mln zł.

Jak dodano, efekt Kubicy i sponsoringu polskiego kierowcy przez Orlen spowodował, że marka Orlenu była widoczna w globalnych transmisjach telewizyjnych przez 250 godzin. Sześciokrotnie zwiększyła się też widownia F1 w Polsce.

W grudniu Robert Kubica brał udział w testach zespołu BMW, przygotowującego się do startu w serii wyścigowej DTM (Deutsche Tourenwagen Masters).

Polak po nieudanym tegorocznym sezonie w F1 rozstał się z brytyjskim zespołem Williams, dla którego w 2019 roku zdobył jeden punkt. W nadchodzącym sezonie Kubica być może będzie kierowcą testowym w jednej z ekip F1, ale także chce się nadal ścigać w innej serii wyścigowej. Jak sam mówił, pod uwagę brał właśnie DTM.

Czytaj więcej:

Formuła 1: Orlen żąda wyjaśnień od brytyjskiego teamu

Formuła 1: Williams ma nowego sponsora

Media: Kubica będzie kierowcą testowym Racing Point

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement