Menu

European Championship qualifying 2020: Speeding Austria on the way of Polish footballers

European Championship qualifying 2020: Speeding Austria on the way of Polish footballers
'W tabeli wszyscy są bliżej siebie, różnice zmalały" - twierdzi trener Austriaków, Franco Foda. (Fot. Getty Images)
The speeding Austrian team, which has won the last three matches, will be in Warsaw (20:45 local time) a rival of Polish footballers in the European Championship elimination meeting.
Advertisement
News available in Polish

Polacy z 12 punktami prowadzą w grupie G kwalifikacji, ale po piątkowej porażce w Lublanie ze Słowenią 0:2 ich przewaga nad Austriakami, którzy z kolei pokonali Łotyszy 6:0, stopniała do trzech punktów.

"Musimy zachować rozsądek, chłodną głowę. Przegraliśmy mecz, wiemy, co robiliśmy źle, co dobrze, pokazaliśmy zawodnikom materiał wideo, wszystko przeanalizowaliśmy. Mamy jednak 12 punktów i nadal jesteśmy liderem grupy" - uspokajał Brzęczek.

Dzisiaj do jego dyspozycji powinien już być Kamil Glik, który w poprzednim meczu nie zagrał z powodu kontuzji.

Z Austrią już raz w tych eliminacjach Polacy się spotkali - na inaugurację w marcu wygrali w Wiedniu 1:0. "Teraz zagramy z silniejszą, lepszą Austrią niż pół roku temu, ale naszym celem jest zwycięstwo" - przyznał szkoleniowiec biało-czerwonych.

Austriacy przyjechali do Warszawy mocno podbudowani udaną passą oraz... porażką Polaków.

"Już po losowaniu mówiłem, że w tej grupie jest kilka drużyn o zbliżonych umiejętnościach i walka o awans będzie wyrównana. Polacy w piątek doznali pierwszej porażki i zrobiło się jeszcze ciekawiej. W tabeli wszyscy są bliżej siebie, różnice zmalały" - zauważył ich niemiecki trener Franco Foda.

Bilans dotychczasowych dziewięciu konfrontacji polsko-austriackich to pięć zwycięstw biało-czerwonych, remis i trzy porażki. Bramki: 19-17 na korzyść Polaków.

Po stronie gospodarzy dzisiejszego meczu stoi też statystyka występów na PGE Narodowym, gdzie są niepokonani od pięciu i pół roku.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 28.02.2020
  GBP 5.066 złEUR 4.335 złUSD 3.925 złCHF 4.073 zł

  Sport


  Advertisement