Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

European Championship qualifying 2020: Speeding Austria on the way of Polish footballers

European Championship qualifying 2020: Speeding Austria on the way of Polish footballers
'W tabeli wszyscy są bliżej siebie, różnice zmalały" - twierdzi trener Austriaków, Franco Foda. (Fot. Getty Images)
The speeding Austrian team, which has won the last three matches, will be in Warsaw (20:45 local time) a rival of Polish footballers in the European Championship elimination meeting.
Advertisement
News available in Polish

Polacy z 12 punktami prowadzą w grupie G kwalifikacji, ale po piątkowej porażce w Lublanie ze Słowenią 0:2 ich przewaga nad Austriakami, którzy z kolei pokonali Łotyszy 6:0, stopniała do trzech punktów.

"Musimy zachować rozsądek, chłodną głowę. Przegraliśmy mecz, wiemy, co robiliśmy źle, co dobrze, pokazaliśmy zawodnikom materiał wideo, wszystko przeanalizowaliśmy. Mamy jednak 12 punktów i nadal jesteśmy liderem grupy" - uspokajał Brzęczek.

Dzisiaj do jego dyspozycji powinien już być Kamil Glik, który w poprzednim meczu nie zagrał z powodu kontuzji.

Z Austrią już raz w tych eliminacjach Polacy się spotkali - na inaugurację w marcu wygrali w Wiedniu 1:0. "Teraz zagramy z silniejszą, lepszą Austrią niż pół roku temu, ale naszym celem jest zwycięstwo" - przyznał szkoleniowiec biało-czerwonych.

Austriacy przyjechali do Warszawy mocno podbudowani udaną passą oraz... porażką Polaków.

"Już po losowaniu mówiłem, że w tej grupie jest kilka drużyn o zbliżonych umiejętnościach i walka o awans będzie wyrównana. Polacy w piątek doznali pierwszej porażki i zrobiło się jeszcze ciekawiej. W tabeli wszyscy są bliżej siebie, różnice zmalały" - zauważył ich niemiecki trener Franco Foda.

Bilans dotychczasowych dziewięciu konfrontacji polsko-austriackich to pięć zwycięstw biało-czerwonych, remis i trzy porażki. Bramki: 19-17 na korzyść Polaków.

Po stronie gospodarzy dzisiejszego meczu stoi też statystyka występów na PGE Narodowym, gdzie są niepokonani od pięciu i pół roku.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Advertisement