Menu

English Champion - IBB Polonia London starts the historic season with victory

English Champion - IBB Polonia London starts the historic season with victory
IBB Polonia zdecydowała się wkroczyć na arenę międzynarodową i mierzyć się z czołowymi klubami europejskiej siatkówki.(Fot. sandsphotos.co.uk)
IBB Polonia London, the current England Volleyball Champion, has returned to the competition. On Saturday, October 5, the team inaugurated the 2019/20 season. In the away match against Weymouth club, Koutouleas's players won 0: 3 and advanced to the next round of the FA Cup.
Advertisement
News available in Polish

Wynik jest dobrym prognostykiem przed nadchodzącymi meczami na arenie międzynarodowej, gdzie londyńczycy rozegrają sparingowe spotkanie z topową polską drużyną – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – oraz zmierzą się po raz pierwszy w historii w Lidze Mistrzów Mężczyzn.

W drugiej rundzie rozgrywek o Puchar Anglii IBB Polonia Londyn nie dała rywalom cienia szans na wygraną. Podczas meczu można było zauważyć, że zawodnicy ze stolicy wyczekiwali powrotu na parkiet i startu nowego sezonu. Głód rozgrywek przerodził się w pewne zwycięstwo. Spotkanie z Weymouth zakończyło się korzystnym wynikiem 0:3 (17:25; 12:25; 17:25) dla gości, co napawa optymizmem przed nadchodzącymi wyzwaniami.

W tym sezonie zawodnicy z Wysp Brytyjskich nie ograniczają się jedynie do krajowego podwórka. IBB Polonia zdecydowała się wkroczyć na arenę międzynarodową i mierzyć się z czołowymi klubami europejskiej siatkówki. Już w fazie przygotowawczej rozegrała treningowe mecze z obecnym mistrzem Belgii – GREENYARD Maaseik. Tymczasem, jeszcze w październiku, zmierzy się z mistrzem Polski – Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie zostanie rozegrane na Opolszczyźnie, 19 października o godzinie 14:30 i będzie jednym z elementów weekendowej imprezy siatkarskiej. Szczegóły dotyczące wydarzenia można sprawdzić na kanałach społecznościowych polskiej i angielskiej drużyny. W gronie zawodników obu drużyn wystąpią znane gwiazdy. W IBB Polonii Londyn ponownie pojawi się utytułowany GIBA – Mistrz Olimpijski, wielokrotny Mistrz Świata, legenda tej dyscypliny, który już nie może doczekać się tego wydarzenia.

"Już nie mogę doczekać się, aż ponownie pojawię się na parkiecie w barwach IBB Polonii Londyn. Cieszy mnie, że znowu zagram dla drużyny o wysokich aspiracjach i ambicjach. Mam nadzieję, że spotkanie pozwoli klubowi dobrze przygotować się do walki w Lidze Mistrzów. Ja na pewno podzielę się dodatkową wiedzą i wskazówkami. Poza tym liczę, że na meczu pojawi się wspaniała publiczność, która dopingować będzie nie tyko gospodarzy, ale i gości. Atmosfera podczas meczów w Polsce zawsze jest gorąca, dlatego myślę, że i tym razem taka będzie. Do zobaczenia w Kędzierzynie-Koźlu" – skomentował Giba.

W sobotę, 12 października o godzinie 16:00 w hali Brentford Fountain Leisure Centre podejmie drużynę z północy – Sheffield Hallam.(Fot. sandsphotos.co.uk)Mecz z Mistrzem Polski będzie ostatnim sprawdzianem londyńczyków przed wylotem do Chorwacji, gdzie rozegrają pierwszy mecz w prestiżowej Lidze Mistrzów. Podopieczni Koutouleasa będą chcieli jak najlepiej zaprezentować się w tych rozgrywkach i powalczyć o awans do kolejnego etapu. Po spotkaniu w Zagrzebiu, pojedynek przeniesie się do stolicy Anglii. Rewanż zostanie rozegrany 30 października 2019 roku (środa) w Wiosce Olimpijskiej, która zapisała się w historii brytyjskiego sportu.

Szczegóły pierwszego takiego eventu oraz bilety dostępne są na stronie https://clm.ibbpolonia.com/. Klub zachęca wszystkich kibiców do udziału i wspierania drużyny w walce o międzynarodowe cele, do których należy m.in. sprowadzenie do Londynu światowej jakości widowisk siatkarskich.

"Klub postawił sobie wysoko poprzeczkę i postanowił wziąć udział w Lidze Mistrzów. Lubię ich ambicję i chęć rozwoju nie tylko własnego, ale i całej dyscypliny, która od zawsze jest w moim sercu. Dlatego właśnie będę mocno trzymał kciuki i dopingował ich w realizacji wymarzonych celów" – zakończył Giba.

Zanim IBB Polonia Londyn wyruszy na europejskie parkiety, czeka ją jeszcze jeden mecz ligi angielskiej. W sobotę, 12 października o godzinie 16:00 w hali Brentford Fountain Leisure Centre podejmie drużynę z północy – Sheffield Hallam. Bilety na siatkarski mecz najwyższej ligi rozgrywkowej w Anglii dostępne są online. Do rozgrywek o Puchar Anglii stołeczny klub powróci 9 listopada.
 
Weymouth Beach VC - IBB Polonia London 0-3 (17:25; 12:25; 17:25)

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 15.01.2021
  GBP 5.110 złEUR 4.548 złUSD 3.747 złCHF 4.222 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement