Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

English Champion - IBB Polonia London starts the historic season with victory

English Champion - IBB Polonia London starts the historic season with victory
IBB Polonia zdecydowała się wkroczyć na arenę międzynarodową i mierzyć się z czołowymi klubami europejskiej siatkówki.(Fot. sandsphotos.co.uk)
IBB Polonia London, the current England Volleyball Champion, has returned to the competition. On Saturday, October 5, the team inaugurated the 2019/20 season. In the away match against Weymouth club, Koutouleas's players won 0: 3 and advanced to the next round of the FA Cup.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Wynik jest dobrym prognostykiem przed nadchodzącymi meczami na arenie międzynarodowej, gdzie londyńczycy rozegrają sparingowe spotkanie z topową polską drużyną – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – oraz zmierzą się po raz pierwszy w historii w Lidze Mistrzów Mężczyzn.

W drugiej rundzie rozgrywek o Puchar Anglii IBB Polonia Londyn nie dała rywalom cienia szans na wygraną. Podczas meczu można było zauważyć, że zawodnicy ze stolicy wyczekiwali powrotu na parkiet i startu nowego sezonu. Głód rozgrywek przerodził się w pewne zwycięstwo. Spotkanie z Weymouth zakończyło się korzystnym wynikiem 0:3 (17:25; 12:25; 17:25) dla gości, co napawa optymizmem przed nadchodzącymi wyzwaniami.

W tym sezonie zawodnicy z Wysp Brytyjskich nie ograniczają się jedynie do krajowego podwórka. IBB Polonia zdecydowała się wkroczyć na arenę międzynarodową i mierzyć się z czołowymi klubami europejskiej siatkówki. Już w fazie przygotowawczej rozegrała treningowe mecze z obecnym mistrzem Belgii – GREENYARD Maaseik. Tymczasem, jeszcze w październiku, zmierzy się z mistrzem Polski – Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie zostanie rozegrane na Opolszczyźnie, 19 października o godzinie 14:30 i będzie jednym z elementów weekendowej imprezy siatkarskiej. Szczegóły dotyczące wydarzenia można sprawdzić na kanałach społecznościowych polskiej i angielskiej drużyny. W gronie zawodników obu drużyn wystąpią znane gwiazdy. W IBB Polonii Londyn ponownie pojawi się utytułowany GIBA – Mistrz Olimpijski, wielokrotny Mistrz Świata, legenda tej dyscypliny, który już nie może doczekać się tego wydarzenia.

"Już nie mogę doczekać się, aż ponownie pojawię się na parkiecie w barwach IBB Polonii Londyn. Cieszy mnie, że znowu zagram dla drużyny o wysokich aspiracjach i ambicjach. Mam nadzieję, że spotkanie pozwoli klubowi dobrze przygotować się do walki w Lidze Mistrzów. Ja na pewno podzielę się dodatkową wiedzą i wskazówkami. Poza tym liczę, że na meczu pojawi się wspaniała publiczność, która dopingować będzie nie tyko gospodarzy, ale i gości. Atmosfera podczas meczów w Polsce zawsze jest gorąca, dlatego myślę, że i tym razem taka będzie. Do zobaczenia w Kędzierzynie-Koźlu" – skomentował Giba.

W sobotę, 12 października o godzinie 16:00 w hali Brentford Fountain Leisure Centre podejmie drużynę z północy – Sheffield Hallam.(Fot. sandsphotos.co.uk)Mecz z Mistrzem Polski będzie ostatnim sprawdzianem londyńczyków przed wylotem do Chorwacji, gdzie rozegrają pierwszy mecz w prestiżowej Lidze Mistrzów. Podopieczni Koutouleasa będą chcieli jak najlepiej zaprezentować się w tych rozgrywkach i powalczyć o awans do kolejnego etapu. Po spotkaniu w Zagrzebiu, pojedynek przeniesie się do stolicy Anglii. Rewanż zostanie rozegrany 30 października 2019 roku (środa) w Wiosce Olimpijskiej, która zapisała się w historii brytyjskiego sportu.

Szczegóły pierwszego takiego eventu oraz bilety dostępne są na stronie https://clm.ibbpolonia.com/. Klub zachęca wszystkich kibiców do udziału i wspierania drużyny w walce o międzynarodowe cele, do których należy m.in. sprowadzenie do Londynu światowej jakości widowisk siatkarskich.

"Klub postawił sobie wysoko poprzeczkę i postanowił wziąć udział w Lidze Mistrzów. Lubię ich ambicję i chęć rozwoju nie tylko własnego, ale i całej dyscypliny, która od zawsze jest w moim sercu. Dlatego właśnie będę mocno trzymał kciuki i dopingował ich w realizacji wymarzonych celów" – zakończył Giba.

Zanim IBB Polonia Londyn wyruszy na europejskie parkiety, czeka ją jeszcze jeden mecz ligi angielskiej. W sobotę, 12 października o godzinie 16:00 w hali Brentford Fountain Leisure Centre podejmie drużynę z północy – Sheffield Hallam. Bilety na siatkarski mecz najwyższej ligi rozgrywkowej w Anglii dostępne są online. Do rozgrywek o Puchar Anglii stołeczny klub powróci 9 listopada.
 
Weymouth Beach VC - IBB Polonia London 0-3 (17:25; 12:25; 17:25)

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement