Menu

El Clasico: 3,000 police and security for rescheduled game

El Clasico: 3,000 police and security for rescheduled game
Stadion Camp Nou w Barcelonie będzie z pewnością zapełniony do ostatniego miejsca! El Clasico odbędzie się już w środę! (Fot. Getty Images)
Some 3,000 police officers and private security agents will be deployed for the rescheduled 'Clasico' against Real Madrid next week, local officials said on Friday, amid renewed fears of unrest around the fixture.
Advertisement
News available in Polish

Jak poinformował szef departamentu spraw wewnętrznych w rządzie Katalonii Michel Buch, porządku na stadionie Camp Nou i poza nim będzie strzec m.in. tysiąc funkcjonariuszy regionalnej policji (Mossos d'Esquadra), a także "siły publiczne i prywatne".

El Clasico miało się odbyć w październiku, ale zostało przełożone na 18 grudnia ze względu na napiętą sytuację polityczną w Katalonii.

W oczekiwaniu na spotkanie na szczycie Primera Division obie drużyny rozegrają w najbliższy weekend wyjazdowe mecze w 17. kolejce: Barcelona zagra z Realem Sociedad, a Real Madryt - z Valencią.

Barcelona prowadzi w tabeli dzięki minimalnie lepszej różnicy bramek od Realu (+23 i +21). Obie ekipy zgromadziły po 34 punkty w 15 meczach.

Czytaj więcej:

El Clasico bez Hazarda. "Mikropęknięcie zewnętrzne"

Barcelona najbardziej popularnym klubem na Twitterze

Liga Mistrzów: Atletico Madryt i Atalanta Bergamo grają dalej

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Advertisement