Menu

Dwayne Johnson's daughter enters the ring

Dwayne Johnson's daughter enters the ring
Czy 18-latka odniesie sukces podejmując się wrestlingu? (Fot. Getty Images)
Simone Johnson, daughter of Hollywood star and wrestling legend Dwayne Johnson follows in the footsteps of her father, grandfather and great grandfather. The 18-year-old has signed a contract with the largest wrestling federation in the USA.
Advertisement
News available in Polish

Zanim Dwayne Johnson stał się jednym z najlepiej zarabiających aktorów, dzięki filmom z serii „Szybcy i wściekli", był czołowym zawodnikiem wrestlingu, znanym pod pseudonim "The Rock". Osiem razy zdobył mistrzostwo federacji WWE. Podczas zapaśniczych gali znakiem rozpoznawczym było uniesienie jednej z brwi.

Trenował go ojciec, Rocky "Soul Man" Johnson, który przeszedł do historii, jako jeden z pierwszych czarnoskóry wrestlerów (zmarł 15 stycznia 2020 r.). Co więcej, dziadek Dwayne’a ze strony matki, pochodzący z Samoa, Peter Maivia, również jest legendą tej dyscypliny.

Teraz do wrestlingu wkracza najmłodsze pokolenie Johnsonów. "Czuję wdzięczność nie tylko dlatego, że mam szansę uprawiać wrestling, ale także z tego powodu, że mogę kontynuować rodzinne dziedzictwo" – napisała w oświadczeniu córka Dwayne’a, Simone Johnson, która podpisała kontrakt z największą federacją wrestlingu w USA – WWE.

18-latka przyznaje, że już od dziecka była zafascynowana tym sportem. Obecnie szkoli się w ośrodku sportowym w Orlando. Może liczyć na wsparcie swoich rodziców. Zarówno Dwayne, jak i jego była żona Dany Garcia, na swoich profilach instagramowych, złożyli jej gratulacje i podkreślili, że tradycja rodzinna to jedno, a przede wszystkim musi podążać taką drogą, o jakiej zamarzy.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Advertisement