Menu

Death of a 40-year-old woman who attempted to climb Mont Blanc

Death of a 40-year-old woman who attempted to climb Mont Blanc
Wyprawa Polki zakończyła się dla niej tragicznie. (Fot. Thinkstock)
Another death on Mont Blanc amid attempts to crack down on under-equipped climbers.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Z wiadomości przekazanych przez francuskie służby ratownictwa górskiego wynika, iż kobieta ześlizgnęła się po śniegu i spadła w 200-metrową przepaść. Nie miała założonych raków.

"Do wypadku doszło kiedy kilkunastoosobowa grupa Polaków kierowała się w stronę schroniska na lodowcu Tete Rousse. Jak wyjaśniają służby ratunkowe, po wyjątkowo śnieżnej zimie, nawet w sezonie letnim, na lodowcu utrzymują się duże płaty zlodowaciałego śniegu. Wędrowcy, choć byli wyposażeni w sprzęt wysokogórski nie mieli założonych raków. Do kobiety dotarł zespół ratowników, nie dało się już jej uratować - cytuje "Le Parisien" Gazeta.pl.

O śmierci Polki poinformował na Twitterze dziennikarz RMF FM Michał Rodak.

"40-letnia Polka zginęła po 200-metrowym upadku w masywie Mont Blanc. Francuskie media piszą, że szła w większej grupie Polaków. Wysłano śmigłowiec, ale nie udało się jej uratować. W relacjach pojawia się informacja, że grupa miała sprzęt, ale... nie miała raków” - twittował.

Lodowiec Tete Rousse liczy sobie 3 167 metreów wysokości. Jest zwyczajowo wybieranym przez alpinistów etapem w drodze na najwyższy europejski szczyt. Wypadek zdarzył się na poziomie ok. 2700 m n.p.m., już na ostatnim stromym podejściu, jakie dzieliło grupę od schroniska. Jak dotąd nie podano tożsamości ofiary.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.05.2021
  GBP 5.2602 złEUR 4.5298 złUSD 3.7288 złCHF 4.1347 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement