Menu

Dakar Rally: Alonso doesn't even dream of winning

Dakar Rally: Alonso doesn't even dream of winning
Fernando Alonso Díaz to hiszpański kierowca wyścigowy, wielokrotny mistrz świata Formuły 1. W latach 2010-2014 kierowca wyścigowy zespołu Scuderia Ferrari w Formule 1. (Fot. Getty Images)
Two-time Formula 1 World Champion Fernando Alonso, who will make his debut on the famous Dakar Rally on Sunday, does not dare count on victory in Saudi Arabia. 'I still lack experience,' said the 38-year-old Spaniard.
Advertisement
News available in Polish

Alonso wystąpi w samochodowej załodze z motocyklistą i poprzednim dyrektorem sportowym Dakaru - rodakiem Markiem Comą. Do imprezy przygotowywali się uczestnicząc w rajdach m.in. w Namibii, RPA i Maroku.

"Było mi to bardzo potrzebne, bo Formuła 1 i Dakar to zupełnie inne światy. W sporcie motorowym Dakar jest najbardziej ekstremalną dyscypliną" - zaznaczył mistrz świata F1 z 2005 i 2006 roku.

Najszybszy na pewno nie będę, ale mam nadzieję, że uzyskam jakąś wysoką pozycję. Każdy metr jest nowością, wymagana jest wręcz nadludzka koncentracja, bo codziennie siedzi się w aucie osiem czy dziewięć godzin" - dodał Alonso, który w Arabii Saudyjskiej reprezentować będzie barwy teamu Toyota Gazoo Racing.

W 42. edycji Dakaru - pierwszej w Azji - weźmie udział 15 Polaków. Rajd będzie liczył 12 etapów o łącznej długości 7856 kilometrów, z czego 5097 to odcinki specjalne. Start nastąpi 5 stycznia w Dżuddzie (Jeddah) na zachodzie kraju, a metę ostatniego etapu zaplanowano 17 stycznia w miejscowości Quiddiya, kilkadziesiąt kilometrów od Rijadu.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement