Menu

Cristiano Ronaldo has a new fashion business

Cristiano Ronaldo has a new fashion business
Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki jest jednym ze sportowych fenomenów globalnego marketingu. (Fot. Getty Images)
The Portuguese player Cristiano Ronaldo and the Italian company 'Independent', of the Italian Lapo Elkann, member of the powerful Agnelli family, will create a line of glasses that will be available to buy in spring/summer 2020.
Advertisement
News available in Polish

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki jest jednym ze sportowych fenomenów globalnego marketingu i jednym z najlepiej zarabiających sportowców świata. W 2019 r. miał 99 mln euro przychodu (drugie miejsce w rankingu "Forbesa" za Argentyńczykiem Leo Messim), z czego aż 44 mln stanowiły wpływy z reklam. Kontrakt z włoska firma podpisał na pięć lat.

"Zawsze pasjonowałem się okularami i zawsze chciałem mieć własną linię. Jestem bardzo podekscytowany współpracą w tym projekcie. Pracowałem i pracuję ciężko, by osiągnąć doskonałość we wszystkim co robię" - napisał w oświadczeniu Ronaldo, pięciokrotny triumfator Ligi Mistrzów.

Lapo Elkann, właściciel grupy, która podpisała kontrakt z Ronaldo, to wnuk legendarnego Gianniego Agnellego, założyciela włoskiej grupy Fiat (FCA) i większościowego udziałowca Juventusu. Elkann stworzył własną markę, która sprzedaje luksusowe ubrania i akcesoria.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Advertisement