Menu

Christian Horner renews criticism of Renault after Red Bull struggle at home race

Christian Horner renews criticism of Renault after Red Bull struggle at home race
Sebastian Vettel musiał się wycofać z wyścigu z powodu awarii swojego bolidu. (Fot. Getty Images)
Team chief says manufacturing their own Red Bull engine 'not something we want to do' but insists Renault must raise their game.
Advertisement
News available in Polish
Horner przyznał, że niedzielny start jego ekipy na Red Bull Ring w Spielbergu był najgorszy w tegorocznym sezonie. Czterokrotny mistrz świata Niemiec Sebastian Vettel wycofał się na 37. okrążeniu z powodu awarii układu napędowego, a Australijczyk Daniel Ricciardo, zwycięzca poprzedniego wyścigu w Kanadzie, na macierzystym torze był tylko ósmy.

"Taka sytuacja jest nie do przyjęcia. Potrzebne są zmiany w Renault, poprawa jakości, aby silniki tej firmy stały się niezawodne" - oznajmił Horner. Przyznał, że wierzy w poprawę produktów Renault Sport i dlatego na razie nie podejmuje w imieniu zespołu żadnych wiążących decyzji.

"Nadal przewidujemy kontynuowanie naszej współpracy także w przyszłym roku, ale pod warunkiem zdecydowanej poprawy jakości. Jeżeli to nie nastąpi, będziemy rozpatrywali także inne opcje" - dodał Horner.

Szef teamu jako "wysoce nieprawdopodobne" określił pojawiające się informacje, że Red Bull planuje rozpoczęcie prac konstrukcyjnych własnego silnika do bolidów F1.

"Chcemy pracować tylko z wiarygodnym, rzetelnym partnerem, oferującym produkt najwyższej jakości" - podkreślił.
Teamu Red Bull nie interesuje, w jaki sposób Renault szybko poprawi swoje silniki.

"Jesteśmy użytkownikiem końcowym, płacimy za produkt najwyższej jakości. To, co się nam oferuje, zdecydowanie ustępuje osiągami jednostce Mercedesa. Nasi kierowcy w tej sytuacji nie mają najmniejszych szans na nawiązanie równorzędnej walki z ekipami, które mają inne jednostki" - stwierdził przedstawiciel Red Bulla.
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.03.2020
  GBP 5.022 złEUR 4.525 złUSD 4.113 złCHF 4.268 zł

  Sport


  Advertisement