Menu

Chris Froome wants to return to professional cycling in 2019 following horror crash in June

Chris Froome wants to return to professional cycling in 2019 following horror crash in June
Froome to trzykrotny triumfator "Wielkiej Pętli". (Fot. Getty Images)
Team Ineos cyclist Chris Froome wants to return to professional action before the turn of the year, following his horrific crash at the Criterium du Dauphine in June.
Advertisement
News available in Polish

"To byłoby wspaniałe móc pojechać w jakimś wyścigu posezonowym, tak jak to miałem w zwyczaju robić w poprzednich latach. Wrócić do profesjonalnego ścigania przed styczniem" - wyznał kolarz, który na razie chodzi jeszcze o kulach, gazecie "The Telegraph".

Froome nie ścigał się od czerwca, gdy uległ poważnemu wypadkowi w Criterium du Dauphine, doznając uszkodzeń narządów wewnętrznych, złamań kończyn, żeber i urazu kręgosłupa. Z tego powodu nie wystartował w Tour de France, w którym zwyciężył cztery razy (2013, 2015, 2016, 2017), a w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce.

Tydzień temu był ponownie z wizytą w szpitalu po tym jak w kuchni przeciął nożem kciuk uszkadzając jedno ze ścięgien palca.

Media angielskie spekulują, że Brytyjczyk może pojawić się w japońskiej Saitamie, gdzie odbędzie się kryterium 27 października. Zawodnik nie wybiega jednak oficjalnie tak daleko w przyszłość i na razie czyni pierwsze próby na rowerze jeżdżąc na welodromie.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement