Menu

Cathy Freeman's missing Olympic bodysuit may have been found

Cathy Freeman's missing Olympic bodysuit may have been found
Cathy Freeman odzyskała swój kombinezon (Fot. Getty Images)
A bodysuit thought to be the one Cathy Freeman wore when she lit the 2000 Olympic flame in Sydney has turned up 14 years after going missing.
Advertisement
News available in Polish

Kombinezon Freeman zniknął z przebieralni tuż po uroczystości. Uznano wówczas, że prawdopodobnie ktoś ukradł go, by mieć pamiątkę.

W ubiegłym tygodniu do muzeum klubu krykieta w Melbourne trafiła nadana przez anonimową osobę przesyłka, w której znajdował się identyczny strój.

"Tamtejsza policja jest w posiadaniu ubioru, który mógł być noszony przez Cathy Freeman podczas ceremonii otwarcia w 2000 roku. To, co się z nim stało, było przez ostatnie lata przedmiotem licznych dyskusji, ponieważ stanowi on ważną część olimpijskiej historii Australii. Mamy nadzieję. że okaże się on autentyczny i zagadka zostanie wreszcie rozwiązana" - napisano w komunikacie AOC.

Jeśli tak się stanie, to kombinezon ma zostać przekazany Freeman, która sama zadecyduje o jego dalszych losach. 41-letnia obecnie australijska biegaczka, która podczas igrzysk w Sydney wywalczyła złoty medal na 400 m, jest Aborygenką.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.11.2020
  GBP 5.024 złEUR 4.484 złUSD 3.761 złCHF 4.148 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement