Menu

Bulgarians player want to be in Poland as long as possible

Bulgarians player want to be in Poland as long as possible
Płamen Konstantinow z podopiecznymi siatkarzami (Fot. Facebook/Plamen Konstantinov)
Konstantinov - Bulgarian manager is impressed by Polish Championship, he wants to stay in tournament with his team to the very end.
Advertisement
News available in Polish

„W Polsce wciąż mam wielu przyjaciół i dobrze też pamiętam oraz cenię miejscowych kibiców. Zawsze z wielką przyjemnością tutaj przyjeżdżam, jednak nie tylko z sympatii do tego kraju chcemy zostać w Polsce jak najdłużej. Najlepiej 21 do września, czyli do finału mistrzostw świata” - dodał.

Konstantinow był pod wielkim wrażeniem sobotniego meczu otwarcia 18. championatu, w którym Polska pokonała na Stadionie Narodowym 3:0 Serbię. „Takie widowisko było znakomitą reklamą siatkówki. Myślę, że każdy chciałby zagrać w tak wspaniałej atmosferze, przy ponad 60 tysiącach kibiców. Po tym, co już zdążyłem zaobserwować, będą to najlepsze mistrzostwa świata w historii” - ocenił.

Trener reprezentacji Bułgarii komplementował również postawę biało-czerwonych. Był to według niego jeden z najlepszych meczów w wykonaniu gospodarzy turnieju, które ostatnio oglądał. „Polacy byli lepsi w każdym elemencie i nie dali rywalom żadnych szans. Wydawało się, że to gospodarze będą pod presją, tymczasem to raczej Serbowie nie wytrzymali ciśnienia i otoczki tego spotkania. Ta drużyna nie potrafiła kontrolować swoich emocji i na pewno nie zagrała na swoim poziomie. Sam wynik nie jest dla mnie zaskoczeniem, natomiast niespodzianką było to, że ekipa z Bałkanów nie miała momentu dobrej gry i w żadnym fragmencie meczu nie potrafiła nawiązać walki z gospodarzami” - zauważył.

41-letni szkoleniowiec podkreślił, że biało-czerwonych znakomicie radzili sobie na przyjęciu oraz popisywali się świetną zagrywkę. Ona właśnie sprawiła, że Serbowie znaleźli się przy jej odbiorze pod presją, zostali odrzuceni od siatki i nie mogli konstruować skutecznych akcji.

„Gospodarze dobrze też bronili. Widać efekty pracy trenerów Antigi i Blaina, którzy znaleźli w defensywie odpowiedni styl. Ten duet pokazał, nie powołując Kurka, że ich priorytetem jest przyjęcie, następnie obrona i dopiero później atak. Niezależnie jednak od innych ocen, dla mnie graczem inauguracyjnego meczu był Paweł Zagumny, który zagrał wyśmienicie. Nie ma znaczenia, ile ma lat, bo to profesor” - stwierdził.

Konstantinow objął reprezentację swojego kraju 7 lipca, po rezygnacji włoskiego szkoleniowca Camillo Placi, pod wodzą którego Bułgaria przegrała w Lidze Światowej aż 11 z 12 meczów. Jednym z elementów przygotowań do mistrzostw świata był udział w połowie sierpnia w Krakowie w Memoriale Wagnera, w którym Bułgarzy, pomimo odniesienia dwóch zwycięstw, zajęli w stawce czterech zespołów trzecie miejsce.

„Wynik nie był najważniejszy. W tym turnieju sprawdziłem trzech rozgrywających i różne ustawienia. Nie mieliśmy zbyt dużo czasu na przygotowania, ale uważam, że w tym okresie wykonaliśmy bardzo dobrą robotę. Nasza postawa w Lidze Światowej to była katastrofa i mam nadzieję, że w Polsce Bułgaria wróci do miejsca i gry, z którymi zazwyczaj była kojarzona. Przez mistrzostwami nie odczuwam stresu, ale bardzo pozytywne emocje” - zapewnił.

W inauguracyjnym meczu czwarty zespół igrzysk olimpijskich w Londynie zmierzy się w Ergo Arenie dzisiaj o 17:30 czasu GMT z Meksykiem. Jego kolejnym rywalami będą Kanadyjczycy, Chińczycy, Egipcjanie oraz Rosjanie.

„Przez wiele lat nie graliśmy z Meksykiem i za dobrze nie znamy tej drużyny. Nie sugerujemy się jednak miejscem poszczególnych ekip w światowym rankingu. Każdego rywala trzeba szanować i traktować z respektem, tym bardziej, że niżej notowane zespoły coraz bardziej naciskają na czołówkę. Dla mnie taki szacunek przejawia się tym, że gra się na 100 procent. Za rok, razem z Włochami, będziemy gospodarzem mistrzostw Europy i mam nadzieję, że w Polsce Bułgaria zaprezentuje się z jak najlepszej strony i okaże się największą niespodzianą tego championatu” - podsumował Płamen Konstantinow.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 19.10.2020
  GBP 5.037 złEUR 4.550 złUSD 3.876 złCHF 4.245 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement