Menu

British holidaymakers ‘to be given free coronavirus tests to take abroad’

British holidaymakers ‘to be given free coronavirus tests to take abroad’
Rząd Borisa Johnsona jest ostrożny jeśli chodzi o wznowienie zagranicznych wakacji dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
UK travellers will be issued free coronavirus tests to take abroad under plans to make foreign holidays safer. Fast-turnaround tests will be made available for free to cut the hassle and expense of getting a test in a foreign country, sources told the Mail.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Darmowe szybkie testy na koronawirusa mają zminimalizować problemy z uzyskaniem badania na Covid-19 podczas zagranicznych wakacji - poinformowały źródła "Daily Mail".

Jednak - jak przypomina Standard.co.uk - osoby powracające z zagranicy nadal będą musiały zapłacić co najmniej 50 funtów za test PCR po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. 

Boris Johnson prawdopodobnie już w piątek potwierdzi, że zakaz wakacji zagranicznych zostanie zniesiony 17 maja. Również tego dnia ma podać szczegóły dotyczące szybkich, darmowych testów, które zaoferuje brytyjskim wczasowiczom.

"Chciałbym, aby podróże międzynarodowe znów ruszyły z miejsca" - podkreślał w zeszłym miesiącu szef brytyjskiego rządu. "Chcemy, aby to było tak łatwe i przystępne cenowo, jak to tylko możliwe" - dodał.

W piątek rząd ma ogłosić też, które kraje oznaczone zostaną kolorami zielonym, żółtym i czerwonym oraz od czego zależy, jakie będą obowiązywać wymogi w zakresie testów i kwarantanny po przyjeździe z nich.

Badania organizacji lotniczej International Air Transport Association wykazały, że średni minimalny koszt testu PCR w 16 krajach wynosił 65 funtów, podczas gdy średni koszt maksymalny kształtował się na poziomie 150 funtów.

Tymczasem z opublikowanego wczoraj sondażu wynika, że tylko 13 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii planuje w tym roku zagraniczny wyjazd wakacyjny, nawet gdy będzie on już dozwolony.

Czytaj więcej:

Szef TUI: Sezon letnich wakacji może być uratowany

Belgia: Zniesiono zakaz podróżowania za granicę na wakacje

Zagraniczne wakacje od 17 maja? Boris Johnson zabrał głos

UK: Biuro podróży oferuje "tanie testy" na Covid-19

Sondaż: Tylko 13 proc. mieszkańców UK planuje w tym roku wakacje za granicą

Włochy otwierają się na turystów. "Rezerwujcie wczasy"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 11.06.2021
  GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement