Menu

Brendan Rodgers not embarrassed despite Celtic defeat to Lincoln Red Imps

Brendan Rodgers not embarrassed despite Celtic defeat to Lincoln Red Imps
Brendan Rodgers trener Celticu. (Fot. Getty Images)
Brendan Rodgers claimed there was 'no embarrassment' in losing his first game as Celtic boss 1-0 against part-time Lincoln Red Imps in the first leg of their Champions League qualifier.
Advertisement
News available in Polish

Brytyjska prasa nie ma jednak wątpliwości i donosi, że była to jedna z najbardziej upokarzających porażek w historii Celticu. W ankiecie internetowego wydania "Daily Mirror" 87 proc. respondentów uznało, że to najgorszy wynik w historii europejskich występów "The Bhoys".

Zwycięską bramkę zdobył tuż po przerwie Lee Casciaro. 34-letni napastnik na co dzień jest policjantem, a do historii przeszedł już 29 marca 2015 roku, kiedy zdobył pierwszego gola dla Gibraltaru w oficjalnym meczu. Miało to miejsce w Glasgow, w spotkaniu eliminacji Euro 2016 ze Szkocją (1:6).

Rodgers objął Celtic w maju i był to jego debiut w oficjalnych rozgrywkach. "Ta porażka nie jest powodem do wstydu. To był ciężki mecz w ciężkich warunkach. Nie wykorzystaliśmy swoich szans, a oni swoją wykorzystali. Rywal był dobrze zorganizowany, a do tego doszła niewygodna murawa. Jestem już długo szkoleniowcem i wiem, że takie wyniki mogą się zdarzyć. Zawodnicy są rozczarowani, ale ciężko pracowali, dlatego proszę kibiców o cierpliwość. My pozostajemy spokojni i czekamy na rewanż" - podkreślił.

Zespół Lincoln mistrzostwo kraju zdobywa nieprzerwanie od 14 lat. W eliminacjach Ligi Mistrzów występuje po raz trzeci. W pierwszej rundzie kwalifikacji wyeliminował estońską Florę Tallinn. Tak jak pozostałe 21 gibraltarskich klubów, swoje mecze rozgrywa na skromnym stadionie ze sztuczną murawą, u podnóża słynnej skały. 

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 15.01.2021
  GBP 5.110 złEUR 4.548 złUSD 3.747 złCHF 4.222 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement