Menu

Bratches: Formula 1 'proactively' approached by Morocco!

Bratches: Formula 1 'proactively' approached by Morocco!
W sezonie 2020 do kalendarza F1 wejdą dwie imprezy - Grand Prix Holandii i Wietnamu. (Fot. Getty Images)
Formula 1 commercial boss Sean Bratches says Marocco has 'proactively' approached Formula 1 to bring the sport to Marrakech and back to the African continent, a major objective for Liberty Media. F1's last visit to Africa dates back to 1993, the last year in which the South African Grand Prix took place in Kyalami.
Advertisement
News available in Polish

Bratches, który w Liberty Media zajmuje się negocjowaniem warunków finansowych, informację o państwach afrykańskich zainteresowanych wejściem do kalendarza F1 ujawnił wczoraj podczas uroczystego śniadania prasowego "Sport Industry Breakfast Club" zorganizowanego z okazji powrotu w 2020 roku po 35-latach przerwy do kalendarza F1 wyścigu o Grand Prix Holandii na torze Zandvoort.

Maroko i RPA były już kiedyś organizatorami rund wyścigowych mistrzostw świata. W Maroku wyścig odbył się w Casablance w 1958 roku, natomiast w RPA na torze Kyalami ścigano się dwadzieścia razy w latach 1967–1993.

"Afryka to jest rynek, na którym chcemy się ścigać. Już jesteśmy na pięciu kontynentach, chcemy także być na szóstym, gdzie coraz bardziej rośnie zainteresowanie kibiców. Bardzo owocne rozmowy odbyliśmy w RPA, w Maroku jest mniej konkretów, ale temat został podjęty" - dodał działacz.

W sezonie 2020 do kalendarza F1 wejdą dwie imprezy - Grand Prix Holandii i Wietnamu. Nie wiadomo natomiast, jaki będzie los GP w Meksyku, Hiszpanii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Umowy o organizację tych wyścigów kończą się po tegorocznym sezonie, na razie nie zostały przedłużone.

Obecnie w najtrudniejsze sytuacji są organizatorzy wyścigów w Meksyku, Niemczech i Hiszpanii, gdzie awizowane są poważne problemy finansowe. Meksyk nadal nie ma potwierdzonych finansowych gwarancji rządowych, natomiast w Anglii gospodarze toru Silverstone twierdzą, że koszty, jakie są zmuszeni ponosić na rzecz Liberty Media, są zbyt duże.

"W 2020 roku chcemy utrzymać w kalendarzu 21 rund, tak jak teraz. Na razie nie planujemy zwiększać kalendarza, choć w przyszłości trzeba to brać pod uwagę" - zadeklarował Bratches.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.03.2020
  GBP 5.022 złEUR 4.525 złUSD 4.113 złCHF 4.268 zł

  Sport


  Advertisement