Menu

Boris Johnson has public's support to deliver Brexit by any means

Boris Johnson has public's support to deliver Brexit by any means
54 proc. respondentów zgadza się, że "Johnson musi doprowadzić do Brexitu wszelkimi środkami". (Fot. Getty Images)
The ComRes survey found that 54% of British adults think Parliament should be prorogued to prevent (Members of the Parliaments) MPs stopping a no-deal Brexit.
Advertisement
News available in Polish

Johnson, który stoi na czele brytyjskiego rządu od 24 lipca, zapowiedział, że doprowadzi do Brexitu w wyznaczonym terminie do 31 października niezależnie od tego, czy do tego czasu uda mu się renegocjować porozumienie "rozwodowe" z UE. Wielu deputowanych parlamentu sprzeciwia się bezumownemu Brexitowi, którego nowy premier nie wyklucza.

Z opublikowanego wczoraj badania opinii publicznej wynika, że ponad połowa - 54 proc. - respondentów zgadza się ze zdaniem: "Boris Johnson musi doprowadzić do Brexitu wszelkimi środkami, w tym zawieszając parlament, jeśli okaże się to konieczne, aby uniemożliwić posłom zablokowanie Brexitu". Johnson nie wykluczył takiego rozwiązania - przypomina agencja Reutera.

Rządząca Partia Konserwatywna mocno zyskuje w ostatnich sondażach. (Fot. Getty Images)

46 proc. pytanych nie zgodziło się z tą deklaracją. Wyniki podano na podstawie odpowiedzi udzielonych przez 1 645 respondentów, po odrzuceniu odpowiedzi respondentów bez wyrobionego zdania w tej sprawie.

Ten sam sondaż wskazuje, że w ostatnim czasie o 6 punktów procentowych, do 31 proc., wzrosło poparcie dla rządzącej Partii Konserwatywnej, przy czym 27 proc. badanych zadeklarowało chęć zagłosowania na opozycyjną Partię Pracy. To wskazanie oparto na odpowiedziach 1 783 osób.

Wynik ten pokrywa się z wnioskami płynącymi z innych badań opinii, również pokazujących wzrost notowań torysów, odkąd Johnson na stanowisku premiera zastąpił Theresę May. 

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Advertisement