Menu

Bolt does not abandon his dreams of a football career

Bolt does not abandon his dreams of a football career
Bolt nadal chce być piłkarzem. (Fot. Getty Images)
World record holder in the 100 and 200 meters run Usain Bolt did not give up hope for a career in professional football. After testing in Borussia Dortmund and the Norwegian Stroemsgodset, this time the Jamaican is to spend six weeks in the Australian club Central Coast Mariners.
Advertisement
News available in Polish

Ośmiokrotny złoty medalista olimpijski nigdy nie krył, że jest wielkim kibicem piłki nożnej. Gdy zakończył lekkoatletyczną karierę po mistrzostwach świata w 2017 roku, postanowił spróbować swych sił w futbolu.

31-letni Bolt ma szansę podpisać roczny kontrakt z Mariners, którzy grają w australijskiej ekstraklasie. Według agenta Tony'ego Rallisa zawodnik i klub osiągnęły już w tej sprawie wstępne porozumienie, ale nie uzgodniły jeszcze wszystkich szczegółów.

Rallis poinformował, że Mariners mają płacić 70 procent wynagrodzenia Jamajczyka, a pozostałą część ma pokryć Australijska Federacja Piłkarska (FFA). Na razie nie ma jeszcze zgody tej ostatniej.

"Kiedy przyjdzie odpowiedź od FFA, Usain rozpocznie testy. Jeśli podpisze kontrakt, podniesie prestiż A-League. Te rozgrywki potrzebują bohatera, a my tu mamy supermana" - stwierdził.

Dyrektor klubu z Gosford Shaun Mielekamp zastrzegł jednak, że podpisanie umowy będzie miało sens tylko jeśli Bolt pokaże się z dobrej strony na testach.

"To byłoby coś wielkiego, ale pod warunkiem, że będzie naprawdę, naprawdę dobry. Bo jeśli nie będzie na odpowiednim poziomie, to efekt może być wręcz szkodliwy. Ale jeśli okaże się tak dobry, jak wynika z naszych raportów, to byłoby emocjonujące. Jestem pewien, że stadion wypełniałby się po brzegi za każdym razem, gdy on założy buty" - ocenił Mielekamp.

Bolt był najlepszy na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m na trzech kolejnych igrzyskach olimpijskich (2008, 2012 i 2016). Jeden ze złotych medali stracił, ponieważ na dopingu przyłapano innego Jamajczyka startującego w sztafecie - Nestę Cartera.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.10.2020
  GBP 5.140 złEUR 4.633 złUSD 3.950 złCHF 4.333 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement