Menu

Maria Sharapova says women's Brisbane event feels 'second-hand' alongside ATP Cup

Maria Sharapova says women's Brisbane event feels 'second-hand' alongside ATP Cup
Rosjanka ma w dorobku pięć tytułów wielkoszlemowych. (Fot. Getty Images)
Maria Sharapova says the women's Brisbane International feels like a 'second-hand' event because the men's ATP Cup has taken over centre court. The WTA event is taking place at the Queensland Tennis Centre - the same venue as the Brisbane round-robin stage of the inaugural men's team event.
Advertisement
News available in Polish

Szarapowa w ostatnich latach nieraz zmagała się z kontuzjami ramion. Uraz ten w znacznym stopniu wpłynął także na jej losy w poprzednim sezonie. Z tego powodu wystąpiła zaledwie w ośmiu imprezach. Jej ostatnim występem wówczas była pierwsza runda wielkoszlemowego US Open, w której pod koniec sierpnia przegrała z Amerykanką Sereną Williams 1:6, 1:6.

"Walczyłam też przez kilka tygodni z wirusem i pewnego dnia wylądowałam w szpitalu. Nie było to zabawne" - relacjonowała obrazowo w niedawnej rozmowie z dziennikarzami 32-letnia zawodniczka.

W tym tygodniu wróciła do rywalizacji, ale bez powodzenia. W Brisbane, gdzie również dostała tzw. dziką kartę, przegrała w pierwszej rundzie z amerykańską kwalifikantką Jennifer Brady 6:3, 1:6, 6:7 (3-7).

Rosjanka ma w dorobku pięć tytułów wielkoszlemowych. W Australian Open triumfowała w 2008 roku. Rok temu w Melbourne odpadła w 1/8 finału.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Advertisement