Menu

August bank holiday 2019: Where to avoid on roads and rail

August bank holiday 2019: Where to avoid on roads and rail
Z utrudnieniami muszą się liczyć osoby, które planują podróż pociągiem. (Fot. Getty Images)
Drivers are being warned of hour-long delays on some roads as traffic builds over the August bank holiday weekend.
Advertisement
News available in Polish

Z badania RAC wynika, że pomiędzy piątkiem a wolnym od pracy poniedziałkiem (Summer Bank Holiday) mieszkańcy Wielkiej Brytanii zaplanowali ok. 16 milionów podróży.

Podróż samochodem

Największego tłoku na drogach należy spodziewać się już dzisiaj między godz. 11:00 a 18:30. Według Inrix, firmy zajmującej się danymi o ruchu drogowym, największe zatory będą tworzyć się na trasach w Anglii. W ten weekend w Szkocji nie ma dni ustawowo wolnych od pracy.

Kierowcy powinni przygotować się na ok. 55-minutowe opóźnienia dziś po południu na M25 w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara między J4 w Bromley i J1 w Swanscombe. Podobnie będzie na autostradzie M6 między Chester i St Helens.

Jutro po południu na M6 między Cheshire i Liverpoolem w korkach prawdopodobnie będzie trzeba postać przez ok. 20 minut, podczas gdy na M25, między lotniskiem Gatwick i M40, opóźnienia w niedzielne popołudnie mogą wynieść ok. 25 minut. 

Godzinne korki mogą utworzyć się w poniedziałek na M6 między Wigan a Stafford, przy szczególnie dużym natężeniu ruchu około godz. 14:15. Prognozy oparte są na poprzednich letnich wyjazdach, a także planowanych zamknięciach dróg i wydarzeniach odbywających się w weekend.

Największego tłoku na drogach należy spodziewać się już dzisiaj. (Fot. Getty Images)

Roboty drogowe

Highways England zapewnia, że na czas bank holiday wstrzyma roboty drogowe na odcinkach dróg o łącznej długości ok. 1 000 km, co oznacza, że bez problemu będzie można przejechać po 97 proc. kluczowych tras w Anglii.

Najdłuższe odcinki, na których od piątku do poniedziałku będą prowadzone prace drogowe, to:

 • M4: J7 do J12 (w pobliżu Wokingham i Reading) - 50 km
 • M6: J13 do J15 (w pobliżu Stafford) - 30 km
 • M20: J2 do J7 (w pobliżu Maidstone) - 25 km
 • M27: J4 do J11 (niedaleko Southampton) - 24 km
 • M1: J13 do J15 (w pobliżu Milton Keynes) - 24 km
 • M6: J2 do J4 (niedaleko Birmingham) - 22 km

Więcej informacji na temat robót drogowych można znaleźć na stronie internetowej Highways England.

W weekend będą obowiązywały "niecodzienne" rozkłady jazdy. (Fot. Getty Images)

Podróż pociągiem

Z utrudnieniami muszą się liczyć osoby, które planują podróż pociągiem. Jutro i pojutrze, w związku z pracami inżynieryjnymi, będzie zamknięta stacja Kings Cross w Londynie.

Mniej pociągów wyjedzie na tory West Coast Main Line. Linia, po której poruszają się zarówno pociągi pasażerskie, jak i towarowe, łączy Londyn, Birmingham, Liverpool, Manchester i Glasgow. 

Jutro i pojutrze zostaną anulowane wszystkie usługi Grand Central, a pociągi Hull Trains zostaną przekierowane na London St Pancras International. Z kolei usługi East Midlands zostaną zastąpione autobusami między Nottingham a Lincoln, a także między Newark North Gate a Lincoln.

Więcej informacji można znaleźć na stronie National Rail Enquiries.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 01.06.2020
  GBP 4.922 złEUR 4.420 złUSD 3.968 złCHF 4.140 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement