Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

August bank holiday 2019: Where to avoid on roads and rail

August bank holiday 2019: Where to avoid on roads and rail
Z utrudnieniami muszą się liczyć osoby, które planują podróż pociągiem. (Fot. Getty Images)
Drivers are being warned of hour-long delays on some roads as traffic builds over the August bank holiday weekend.
Advertisement
News available in Polish

Z badania RAC wynika, że pomiędzy piątkiem a wolnym od pracy poniedziałkiem (Summer Bank Holiday) mieszkańcy Wielkiej Brytanii zaplanowali ok. 16 milionów podróży.

Podróż samochodem

Największego tłoku na drogach należy spodziewać się już dzisiaj między godz. 11:00 a 18:30. Według Inrix, firmy zajmującej się danymi o ruchu drogowym, największe zatory będą tworzyć się na trasach w Anglii. W ten weekend w Szkocji nie ma dni ustawowo wolnych od pracy.

Kierowcy powinni przygotować się na ok. 55-minutowe opóźnienia dziś po południu na M25 w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara między J4 w Bromley i J1 w Swanscombe. Podobnie będzie na autostradzie M6 między Chester i St Helens.

Jutro po południu na M6 między Cheshire i Liverpoolem w korkach prawdopodobnie będzie trzeba postać przez ok. 20 minut, podczas gdy na M25, między lotniskiem Gatwick i M40, opóźnienia w niedzielne popołudnie mogą wynieść ok. 25 minut. 

Godzinne korki mogą utworzyć się w poniedziałek na M6 między Wigan a Stafford, przy szczególnie dużym natężeniu ruchu około godz. 14:15. Prognozy oparte są na poprzednich letnich wyjazdach, a także planowanych zamknięciach dróg i wydarzeniach odbywających się w weekend.

Największego tłoku na drogach należy spodziewać się już dzisiaj. (Fot. Getty Images)

Roboty drogowe

Highways England zapewnia, że na czas bank holiday wstrzyma roboty drogowe na odcinkach dróg o łącznej długości ok. 1 000 km, co oznacza, że bez problemu będzie można przejechać po 97 proc. kluczowych tras w Anglii.

Najdłuższe odcinki, na których od piątku do poniedziałku będą prowadzone prace drogowe, to:

 • M4: J7 do J12 (w pobliżu Wokingham i Reading) - 50 km
 • M6: J13 do J15 (w pobliżu Stafford) - 30 km
 • M20: J2 do J7 (w pobliżu Maidstone) - 25 km
 • M27: J4 do J11 (niedaleko Southampton) - 24 km
 • M1: J13 do J15 (w pobliżu Milton Keynes) - 24 km
 • M6: J2 do J4 (niedaleko Birmingham) - 22 km

Więcej informacji na temat robót drogowych można znaleźć na stronie internetowej Highways England.

W weekend będą obowiązywały "niecodzienne" rozkłady jazdy. (Fot. Getty Images)

Podróż pociągiem

Z utrudnieniami muszą się liczyć osoby, które planują podróż pociągiem. Jutro i pojutrze, w związku z pracami inżynieryjnymi, będzie zamknięta stacja Kings Cross w Londynie.

Mniej pociągów wyjedzie na tory West Coast Main Line. Linia, po której poruszają się zarówno pociągi pasażerskie, jak i towarowe, łączy Londyn, Birmingham, Liverpool, Manchester i Glasgow. 

Jutro i pojutrze zostaną anulowane wszystkie usługi Grand Central, a pociągi Hull Trains zostaną przekierowane na London St Pancras International. Z kolei usługi East Midlands zostaną zastąpione autobusami między Nottingham a Lincoln, a także między Newark North Gate a Lincoln.

Więcej informacji można znaleźć na stronie National Rail Enquiries.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Advertisement