Menu

Athletics ME: 86 athletes in the Polish national team

Athletics ME: 86 athletes in the Polish national team
Adam Kszczot ma szansę na medal w Berlinie. Czy to będzie złoto? (Fot. Getty Images)
86 athletes - 36 women and 50 men - Polish Athletics Association reported to participate in the 24th European Championships in Berlin (August 6-12). This is the largest representation in the history of white and red starts in this event.
Advertisement
News available in Polish

W składzie ekipy są m.in. liderzy europejskich tabel w rzucie młotem - Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki oraz w pchnięciu kulą - Michał Haratyk. Tytułów z Amsterdamu z 2016 roku bronili będą - Włodarczyk, Angelika Cichocka (1 500 m), Piotr Małachowski (rzut dyskiem), Robert Sobera (skok o tyczce), Adam Kszczot (800 m) i Paweł Fajdek (rzut młotem).

"Wysyłamy do Berlina liczną, ale mocną reprezentację. Nie chcę prognozować ile medali zdobędziemy, ale nasi zawodnicy są naprawdę dobrze przygotowani do startu i wiem, że stawiają sobie tylko ambitne cele" - podkreślił dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

W składzie reprezentacji nie ma halowego mistrza i rekordzisty świata w sztafecie 4x400 m Jakuba Krzewiny (WKS Śląsk Wrocław), który w sezonie letnim zmagał się z problemami zdrowotnymi i nie zdołał osiągnąć dobrej dyspozycji.

W Berlinie nie wystąpi również legitymująca się drugim wynikiem w tym roku w Europie (66,53) oszczepniczka Marcelina Witek (AML Słupsk). Lekkoatletka zmagała się w ostatnich tygodnia z kontuzją i była daleka od swojej najwyższej formy.

Polska dwa lata temu w Amsterdamie zwyciężyła w klasyfikacji medalowej ME zdobywając 6 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy medal. Dziewięć lat temu w Berlinie odbyły się mistrzostwa świata w LA, z których Polacy przywieźli 9 krążków - 2 złote, 4 srebrne i 3 brązowe. Złote medale dla Polski zdobyły wówczas Włodarczyk (ustanawiając rekord świata) i Anna Rogowska w skoku o tyczce.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.10.2020
  GBP 5.140 złEUR 4.633 złUSD 3.950 złCHF 4.333 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement