Menu

At the beginning of the week the Polish currency stable against major currencies

At the beginning of the week the Polish currency stable against major currencies
Polska waluta może wkrótce odczuć skutki rządów nowego prezydenta USA. (Fot. Thinkstock)
The beginning of the week in the currency market did not bring emotions. The Polish zloty exchange rate against major currencies was stable.
Advertisement
News available in Polish

Jak zauważył w swoim komentarzu analityk DM BOŚ Konrad Ryczko, "początkowe wzrosty wobec dolara amerykańskiego zostały wyhamowane wraz z korektą spadkową na eurodolarze".

"Warto wspomnieć o niezwykle udanej aukcji długu w wykonaniu MF. Nie dość, iż resort uplasował ponad 10 mld zł przy stosunkowo wysokich wycenach (...), to popyt na ofercie podstawowej wyniósł blisko 19,5 mld" - napisał.

Rafał Sadoch z DM mBanku zagrożenia dla polskiej waluty upatruje w polityce handlowej nowego prezydenta USA Donalda Trumpa, która - jak uważa - prawdopodobnie będzie "wysoce protekcjonistyczna", przez co może uderzyć w gospodarki z rynków wschodzących, a wcześniej w notowania ich walut, do których zaliczany jest również złoty.

"Nie spodziewamy się jednak, aby zmienność na złotym znacząco zwiększyła się w perspektywie do końca tygodnia, a notowania EUR/PLN wyłamały się poza przedział 4,35-4,40" - podkreślił.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 23.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement