Menu

"Any move and you are wet"

"Any move and you are wet"
Weronika Deresz i Martyna mikołajczak podczas zawodów w Szwajcarii. (Fot. Getty Images)
All the representatives of the country are already in Sarasota, Florida, where the World Championships will start on Sunday - said Bogdan Gryczuk, Polish Sports Rowing Association's sports director. The problem is the humidity. 'Any move and wet,' he pointed out.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Pierwotnie zakładano, że do Stanów wszyscy wyruszą razem 10 września. Jednak z uwagi na huragan Irma loty zostały anulowane.

"Po ich wznowieniu trzeba było podzielić ekipę na dwie grupy. Cała logistyczna operacja nieźle się udała i wszyscy, łącznie z trójką wioślarzy niepełnosprawnych Jolantą Majką, Michałem Gadowskim oraz Jarosławem Kailingiem, cali i zdrowi dotarli na miejsce regat. Kontenery ze sprzętem zostały już rozpakowane, uszkodzeń nie widać i pod tym względem mamy szczęście" - stwierdził Gryczuk.

Nie wszystkim ekipom ono dopisywało, jak chociażby Niemcom, którzy jeszcze swych łodzi nie mają. Wraz z nadejściem huraganu kontenery zostały ze statków wyładowane i wprawdzie są w USA, ale... w różnych portach.

"Na miejscu mistrzostw nie widać za bardzo skutków Irmy. Np. palmy są podparte kołkami z czterech stron. Widocznie wiatr naruszył te drzewa i w ten sposób przywraca się je do życia. Gospodarze musieli rozmontować na czas huraganu ogromne hale namiotowe i teraz je z powrotem składają. Tempo w jakim to robią wskazuje, że do dnia otwarcia regat powinni zdążyć" - poinformował dyrektor sportowy PZTW.

Jak przyznał, organizmy nie wszystkich zawodników i trenerów zdołały się już przestawić z czasu polskiego na miejscowy. Niektórzy budzą się w nocy i potem długo nie mogą zasnąć. Za dwa, trzy dni nie powinno już być takich sytuacji, natomiast problemem jest wilgotność.

"Nie ma słońca, a jest bardzo gorąco, 30-35 stopni i parno. Duża jest wilgotność, prawie 70 procent. Byle jaki ruch i jest się mokrym" - dodał Gryczuk.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement