Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Adventurer Ash Dykes finishes 4,000-mile river Yangtze trek

Adventurer Ash Dykes finishes 4,000-mile river Yangtze trek
Podróż Walijczyka skrupulatnie śledziły chińskie media. (Fot. Facebook/Ash Dykes)
A Welsh adventurer has become the first person to walk the length of the river Yangtze solo after a year of trekking through China.
Advertisement
News available in Polish

Jak podaje portal BBC News, mężczyzna rozpoczął wyprawę u źródła rzeki w górach Tangla na Wyżynie Tybetańskiej, a ukończył ją koło Szanghaju, przy ujściu do Morza Wschodniochińskiego.

Dykes uważa, że o jego trekkingu "będą uczyły książki do historii". Przekazał też, że podróż ta spotkała się z dużym zainteresowaniem chińskich mediów - materiały o nim pojawiały się w wielu gazetach i w telewizji. "Zrobiliśmy też międzynarodowy i chiński film dokumentalny" - dodał.

Cytowany przez BBC News Walijczyk wyjaśnia, że celem podróży było podniesienie świadomości na temat różnorodności biologicznej w Chinach, odkrycie rejonów tego kraju, w które rzadko wyprawiają się mieszkańcy Zachodu, a także zwrócenie uwagi na problemy środowiskowe.

Według Dykesa najtrudniejszym etapem wyprawy był jej początek, kiedy musiał iść na wysokości ponad 5 tys. m n.p.m. Ze względu na pogodę Walijczyk - jak dodał - wyruszył dwa miesiące później, niż planował. Ze względu na nadejście zimy momentami temperatura spadała aż do -20 stopni Celsjusza.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Advertisement