Menu

ATP Atlanta: Kamil Majchrzak will play in the main event

ATP Atlanta: Kamil Majchrzak will play in the main event
Majchrzak w obu spotkaniach w kwalifikacjach pokonał reprezentantów gospodarzy. (Fot. Getty Images)
Kamil Majchrzak has undergone two-stage eliminations and will appear in the main ATP tournament ladder on hard courts in Atlanta. In the first round, he will face Australian tennis player Matthew Ebden.
Advertisement
News available in Polish

Majchrzak w obu spotkaniach w kwalifikacjach pokonał reprezentantów gospodarzy. W pierwszej rundzie pokonał występującego dzięki tzw. dzikiej karcie Trenta Bryde'a 6:4, 6:2, a w drugiej Tommy'ego Paula 7:6 (7-5), 6:4.

Teraz 102. w rankingu ATP Polaka czeka pojedynek ze sklasyfikowanym o dwie pozycje wyżej Ebdenem. 23-letni zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego nigdy wcześniej nie zmierzył się ze starszym o dziewięć lat rywalem.

Australijczyk niespełna rok temu był 39. rakietą świata. Jak na razie, zwycięstwami w turniejach ATP może pochwalić się tylko w deblu. W latach 2011-14 wygrał w czterech imprezach tej rangi.

Majchrzak tydzień temu też rywalizował w USA, ale ....na kortach trawiastych. W Newport odpadł w drugiej rundzie. Wówczas zanotował pierwsze w karierze zwycięstwo w głównej drabince turnieju ATP.

Do imprezy w Atlancie zgłosił się pierwotnie również Hubert Hurkacz, ale w piątek wycofał się. Wrocławianin postanowił poświęcić więcej czasu na przygotowania do dalszej części sezonu. 

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement