Menu

A tense atmosphere in Napoli. The fans are furious with the players

A tense atmosphere in Napoli. The fans are furious with the players
W Napoli nie brakuje obecnie sporów. (Fot. Getty Images)
An increasingly tense atmosphere prevails around the Italian Premier League club Napoli, whose players are Arkadiusz Milik and Piotr Zieliński. There has been a conflict inside the club for some time.
Advertisement
News available in Polish

Włoskie media relacjonują, że około 150 fanów zgromadziło się wczoraj w pobliżu stadionu ekipy z Neapolu. Otoczeni przez policjantów odpalili race i wywiesili na bramie wjazdowej transparent z napisem "Szacunek".

Następnie podczas otwartego treningu mieli wygwizdać piłkarzy, nazywać ich "najemnikami" oraz skandować m.in. "Zasługujemy na więcej". Domagali się również dymisji trenera Carlo Ancelottiego. Dostało się również prezesowi Aurelio De Laurentiisowi.

Jak zaznacza miejscowa prasa, w Napoli nie brakuje obecnie sporów. Szef klubu najpierw był poróżniony z Ancelottim, a potem skrytykował również dwóch piłkarzy, z którymi solidarni postanowili być pozostali gracze. Zawodnicy z kolei narzekali na metody pracy syna głównego szkoleniowca - Davide, który jest także jego asystentem.

Do eskalacji konfliktu doszło we wtorkowy wieczór po meczu grupowym Ligi Mistrzów z FC Salzburg (1:1). De Laurentiis już wcześniej zarządził, że drużyna ma później udać się do ośrodka treningowego i tam zostać aż do kolejnego spotkania w Serie A.

Piłkarze jednak zignorowali to polecenie i udali się do domów. Władze klubu zapowiedziały wyciągnięcie konsekwencji, ale nie podały szczegółów. 

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement