Menu

15,000 euro for the ticket for the Finland - Liechtenstein match

15,000 euro for the ticket for the Finland - Liechtenstein match
Finowie 15 listopada mogą awansować na mistrzostwa Europy. (Fot. Getty Images)
15,000 euro is currently costing tickets in the second circuit in Finland for the qualifying match against Liechtenstein, after which the home footballers can secure their first historical promotion to the European championship.
Advertisement
News available in Polish

Fińscy piłkarze zagrają z Liechtensteinem 15 listopada przed własną publicznością w stolicy kraju Helsinkach. Po tym meczu mogą awansować bezpośrednio na mistrzostwa Europy. Mało kto dopuszcza inny rezultat niż zwycięstwo z jedną z najsłabszych europejskich drużyn.

"Puchacze" na dwie kolejki przed końcem eliminacji ME 2020 zajmują w grupie J drugie premiowane awansem miejsce i mają pięć punktów przewagi nad Bośnią i Hercegowiną oraz Armenią. Liderujący Włosi, wygrywając do tej pory ze wszystkimi, już zapewnili sobie awans do finałowego turnieju.

Jak pisze dzisiaj największy fiński dziennik "Helsingin Sanomat", tegoroczne piłkarskie szaleństwo widoczne jest także na czarnym rynku. Przypomina, że bilety na Liechtenstein zostały w oficjalnej dystrybucji już dawno wyprzedane, ale wielu fanów próbuje je zdobyć inną drogą. Nieliczne wejściówki oferowane są obecnie m.in. na internetowych aukcjach.

Mecz ze względu na porę roku zostanie rozegrany na sztucznej murawie w helsińskiej Telia 5G Areena, która jest mniejszym stadionem i pomieści ok. 10 tys. widzów.

W przyszłym tygodniu, im bliżej do meczu, zainteresowanie biletami może być jeszcze większe - przewiduje stołeczny dziennik.

Obecnie na aukcjach ceny wywoławcze zaczynają się od ponad stu czy kilkuset euro. Niektóre startują od blisko 2 tys., ale prawdopodobnie najwyższą obecnie ceną jest 15 tys. euro - w opcji "kup teraz". Złożone do tej szalonej oferty propozycje kilkunastu czy 200 euro zostały we wtorek odrzucone przez sprzedawcę.

Fińska prasa zaleca ostrożność, bo nie ma pewności czy zakupione na czarnym rynku bilety kupujący rzeczywiście dostaną.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement