Menu

U.K. office workers are less happy than counterparts around the world

 U.K. office workers are less happy than counterparts around the world
Tylko 76 proc. respondentów z Wielkiej Brytanii stwierdziło, że z uśmiechem na twarzy podąża do biura. (Fot. Getty Images)
A new survey released by coworking real estate company MindSpace shows just 76% of U.K. workers said they were happy or very happy with their jobs, compared to an average of 84% among seven countries surveyed.
Advertisement
News available in Polish

W badaniu, które zostało przeprowadzone w 2019 r. na zlecenie firmy MindSpace, wzięło udział 5 tys. pracowników biurowych z siedmiu krajów: Izraela, Polski, Rumunii, Niemiec, Niderlandów, Wielkiej Brytanii i USA.

Okazało się, że najbardziej szczęśliwi są pracownicy zza oceanu - z chodzenia do biura swoje zadowolenie wyraziło aż 94 proc. Amerykanów.

Na kolejnych miejscach znaleźli się Holendrzy (91 proc.), Polacy (83 proc.) oraz ex aequo Izraelczycy i Niemcy (81 proc.) - podaje portal Calcalistech.com.

Brytyjczycy są też najbardziej zaangażowanymi pracownikami. (Fot. Getty Images)

Najmniej zadowoleni są pracownicy brytyjskich biur - tylko 76 proc. respondentów z Wielkiej Brytanii stwierdziło, że z uśmiechem na twarzy udaje się do swojego miejsca zatrudnienia. Średnia dla wszystkich badanych krajów wyniosła 84 proc.

Badanie wykazało też, że - w przeciwieństwie do innych państw - kobiety w Polsce odczuwają wyższy poziom szczęścia w pracy niż mężczyźni.

Czynnikiem decydującym o satysfakcji z wykonywanego zawodu był także wiek. Pokolenie milenijne deklarowało, że ich zadowolenie jest wyższe niż zadowolenie pracowników w wieku 40-50 lat.

Z ankiety wynika również, że najbardziej zaangażowani są pracownicy w Stanach Zjednoczonych i w Polsce, a najmniej - w Wielkiej Brytanii. 

Czytaj więcej:

Najgorsze wymówki Brytyjczyków, aby wziąć "sick day"

Polscy pracownicy wyczerpani psychicznie

Spada liczba wykwalifikowanych imigrantów w UK

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 30.03.2020
  GBP 5.070 złEUR 4.540 złUSD 4.093 złCHF 4.284 zł

  Sport


  Advertisement