Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Na Lazurowym Wybrzeżu powstanie muzeum konkursu Miss Francji

Na Lazurowym Wybrzeżu powstanie muzeum konkursu Miss Francji
Obecną Miss Francji jest Eve Gilles, modelka i studentka matematyki. (Fot. FRANCOIS LO PRESTI/AFP via Getty Images)
Muzeum konkursu Miss Francji powstanie na Lazurowym Wybrzeżu - zostanie otwarte wiosną 2025 roku - podał dziennik 'Le Parisien'. W placówce w mieście Saint-Raphael eksponowane będą stroje, korony i inne przedmioty związane z konkursem piękności, organizowanym od dekad.
Advertisement
Advertisement

Muzeum ma opowiadać o historii konkursu Miss France za pomocą archiwalnych zdjęć i nagrań, ale też przedstawi stroje wykonane na potrzeby tego widowiska. Będzie to ponad sto ubiorów, które nosiły w trakcie konkursu kandydatki do korony.

Chodzi o ekspozycję, która przedstawi "niewiarygodną pracę, jaką przeprowadzono nad tymi strojami", pokazującą "francuski know-how" - oświadczył szef Stowarzyszenia Miss Francji (Miss France) i producent konkursu, Frederic Gilbert.

Dziennik regionalny "Var Matin" podał w miniony weekend, że pomysł narodził się, gdy Gilbert powiedział merowi Saint-Raphael o ogromnej kolekcji stowarzyszenia spoczywającej w magazynach.

W ciągu 11 lat stylistka Amandine Catala stworzyła na potrzeby telewizyjnego show około 2 530 strojów. Suknie szyte są na miarę dla każdej z kandydatek. Niekiedy uczestniczki zatrzymują te stroje, odbędą się więc rozmowy w sprawie ich wypożyczenia. Użyczone muszą być też korony.

Ogólnokrajowy konkurs piękności zorganizowano we Francji po raz pierwszy w 1920 roku. Wznowiono go w 1947 roku i od tego czasu organizowany jest corocznie. Obecną Miss Francji jest Eve Gilles, modelka i studentka matematyki.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 21.05.2024
GBP 4.9798 złEUR 4.2572 złUSD 3.9175 złCHF 4.3052 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement