London bus fares frozen until November in cost-of-living boost to millions
Pierwotnie ceny miały pozostać niezmienione od 1 marca do 5 lipca w ramach nadzwyczajnego programu wsparcia dla londyńczyków o niższych dochodach, mającego złagodzić skutki kryzysu kosztów życia.
Cena pojedynczego przejazdu londyńskim autobusem wynosi 1,75 funta nieprzerwanie od marca 2023 roku. Od 1 listopada opłata ma wzrosnąć o 10 pensów, do 1,85 funta.
Przedłużenie zamrożenia cen zbiega się z obowiązywaniem programu Weekend Hopper, wprowadzonego przez burmistrza Londynu Sadiqa Khana. W jego ramach osoby podróżujące autobusami i tramwajami w soboty i niedziele podczas wakacji zapłacą tylko za jeden przejazd, a następnie będą mogły korzystać z nieograniczonej liczby podróży przez cały dzień.
Oferta będzie obowiązywać od 25 lipca do końca sierpnia, w tym także w poniedziałek wolny od pracy (Bank Holiday), gdy miliony osób przemieszczają się po Londynie, by uczestniczyć w Notting Hill Carnival, który w tym roku obchodzi 60. rocznicę.
"Cieszę się, że możemy przedłużyć zamrożenie cen biletów autobusowych i tramwajowych o kolejne cztery miesiące. Nadal będę robił wszystko, co w mojej mocy, aby usługi Transport for London pozostawały jak najbardziej przystępne cenowo, ponieważ wiem, że kryzys kosztów życia wciąż mocno dotyka wielu mieszkańców Londynu" - oznajmił burmistrz Londynu Sadiq Khan ogłaszając tę decyzję.