Iga Świątek jest w świetnej formie. (Fot. Getty Images)

WTA Tournament in Indian Wells: Swiatek defeated Sakkari and advanced to the round of 16

Second seed Iga Swiatek defeated Greek tennis player Maria Sakkari (No. 32) 6:3, 6:2 and advanced to the round of 16 at the WTA 1000 tournament on hard courts in Indian Wells, California. The Polish player's next opponent will be Czech Karolina Muchova (No. 13).
News available in Polish

Przed meczem Sakkari znajdowała się w bardzo wąskim gronie zawodniczek, które nie mają ze Świątek ujemnego bilansu. Greczynka bowiem pokonała Polkę w lutym w ćwierćfinale w Dausze i wyrównała stan rywalizacji między nimi na 4-4.

30-latka z Aten dobrze zaczęła również poniedziałkowe spotkanie. Świątek miała lekkie problemy z dokładnością i Sakkari prowadziła 2:0. Sześciokrotna mistrzyni wielkoszlemowa szybko jednak podniosła poziom.

Z kolejnych dziewięciu gemów aż osiem wygrała Świątek. W efekcie w pierwszym secie zwyciężyła 6:3, a kolejnego to ona zaczęła od prowadzenia 2:0.

Sakkari stać było jeszcze na tylko jeden zryw. Odrobiła stratę przełamania i wyrównała na 2:2. Świątek, podobnie jak w pierwszym secie, na dobry okres gry rywalki odpowiedziała podniesieniem poziomu.

Choć w kolejnym gemie Greczynka miała piłkę na 3:2, to ostatecznie dała się przełamać. 24-latka z Raszyna na dobre w tym momencie przejęła kontrolę. Wygrała także trzy kolejne gemy, a spotkanie zamknęła, wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

"To nie był łatwy mecz. Wiedziałam, jakie błędy popełniłam w poprzednim spotkaniu z Marią i na czym muszę się skoncentrować" - przyznała w krótkiej rozmowie na korcie Świątek.

Mecz rzeczywiście był bardziej wyrównany niż wskazuje na to wynik. W statystykach zagrań wygrywających i niewymuszonych błędach to Sakkari była minimalnie lepsza, notując 15 "winnerów" oraz 10 niewymuszonych błędów, wobec, odpowiednio 14 i 11 Polki. Podopieczna trenera Wima Fissett'a prezentowała się lepiej w kluczowych momentach. Spotkanie trwało godzinę i 25 minut.

Z pięciu wygranych z Sakkari aż trzy Świątek odniosła właśnie w Indian Wells. Poprzednie miały miejsce w finałach edycji 2022 i 2024. Żadna tenisistka nie wygrała tego turnieju trzy razy.

Muchova wcześniej pokonała Chorwatkę Antonię Ruzic 6:0, 6:3. Świątek z Czeszką ma bilans 4-1. Ich mecz zaplanowano na środę.

Wynik meczu 3. rundy:

Iga Świątek (Polska, 2) - Maria Sakkari (Grecja, 32) 6:3, 6:2. 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Sponsored Links
Loading...
NBP Exchange Rate
GBP
4.9646
+0.0412
EUR
4.2842
+0.0149
USD
3.7554
+0.0272
CHF
4.6371
+0.0226
Forex
Source: currencybeacon.com
Loading...

Classifieds

Menu