Nowe połączenia będą realizowane od 27 października (Bolonia) i 28 października (Walencja i Bukareszt). (Fot. Getty Images)

Wizz Air to launch new routes from Kraków Airport to Bologna, Bucharest and Valencia

The airline Wizz Air, which has its base of operations at Krakow Airport, will launch three new connections from the city from the end of October this year - to Bologna, Bucharest and Valencia, the carrier announced in a press release.
News available in Polish

Sasha Vislaus, managerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air przekazała w komunikacie, że wprowadzenie nowych tras z Krakowa podkreśla zaangażowanie tej linii w rozbudowę siatki połączeń oraz oferowanie przystępnych cen bezpośrednich lotów.

Nowe połączenia będą realizowane od 27 października (Bolonia) i 28 października (Walencja i Bukareszt). Loty na tych trasach będą odbywać się trzy - do Walencji i Bukaresztu - lub cztery razy w tygodniu - tak będzie w przypadku Bolonii.

Jak podkreślili przedstawiciele Wizz Air, obecność tej linii w Krakowie jest dowodem silnego zaangażowania na polskim rynku. "Na przestrzeni lat, Wizz Air rozwija swoją ofertę z Krakowa o kolejne trasy, łącząc miasto z wieloma atrakcyjnymi punktami na mapie Europy i poza nią" - wskazano.

Według przedstawionych danych baza operacyjna przewoźnika na lotnisku Kraków Airport od czasu jej otwarcia w 2019 roku obsłużyła ponad 5 milionów pasażerów.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko osiągnęło rekordowy wynik, obsługując ponad 9,4 mln podróżnych, a w tym roku planuje osiągnąć poziom 10 mln osób.

W wiosenno-letniej siatce połączeń posiada ponad 150 połączeń regularnych do 34 krajów, realizowanych przez 27 linii lotniczych.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Sponsored Links
Loading...
NBP Exchange Rate
GBP
5.0620
-0.0107
EUR
4.3257
-0.0041
USD
3.8000
+0.0054
CHF
4.6538
-0.0034
Forex
Source: currencybeacon.com
Loading...

Classifieds

Menu