Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tiger Woods will not be accused of dangerous driving

Tiger Woods will not be accused of dangerous driving
Woodsa czekają miesiące żmudnej rehabilitacji... (Fot. Getty Images)
Tiger Woods will not be charged with dangerous driving, the Los Angeles County Sheriff said. The famous golfer had a car accident on Tuesday and his further sports career was put into question. The media all over the world now live in the accident of the 45-year-old golfer.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Zarzut niebezpiecznej jazdy składa się z wielu elementów, a to był zwykły wypadek" - wyjaśnił szeryf Alex Villanueva podczas konferencji prasowej online.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na Twitterze, utytułowany sportowiec, który w grudniu skończył 45 lat, musiał przejść skomplikowaną operację dolnej części prawej nogi. Konieczne było zastosowanie wielu śrub, które mają ustabilizować złamane w wielu miejscach kości stopy, piszczelową i strzałkową.

Nie wiadomo na razie, dlaczego auto prowadzone przez Woodsa wypadło z drogi. Według policji nie ma dowodów by sądzić, że sportowiec znajdował się pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających, za to wygląda na to, że jechał z dużą prędkością. Nie znaleziono też śladów wskazujących na poślizg lub hamowanie.

Śledztwo w tej sprawie może potrwać nawet kilka tygodni. Niemniej wyjaśniane jest dlaczego w pewnym momencie skręcił i stoczył się ze zbocza. Przed śmiercią uratował go wysokiej klasy samochód. Luksusowy, 278-konny SUV Genesis GV80, który kosztuje ok. 50 tys. dolarów.

Po uldze, że przeżył, zaczyna się liczenie strat. A te są niebagatelne. Ortopeda ze szpitala, w którym przechodził operację, stawia sprawę jasno. Przed utalentowanym sportowcem wiele miesięcy walki o to, aby znów stanąć na nogi.

"To bardzo, bardzo poważny uraz" - wyjaśnił magazynowi "PEOPLE" dr Kirk A. Campbell, specjalista medycyny sportowej i ortopeda z Oddziału Chirurgii Ortopedycznej Uniwersytetu Nowojorskiego Langone Health. "Kości są nie tylko złamane, ale także przeszły przez skórę, co stwarza wysokie ryzyko infekcji". Kilka najbliższych dni będzie zatem poświęconych antybiotykoterapii i obserwacji, czy nie dochodzi do powstania niebezpiecznych infekcji.

Wiek i kondycja przemawiają co prawda na korzyść sportowca, ale to nie jest jeszcze koniec złych wiadomości. Jest już jasne, że miną miesiące ciężkiej i wyczerpującej rehabilitacji nim Tiger Woods będzie w stanie swobodnie chodzić. O powrocie do sportu na razie nie ma mowy. A przynajmniej nie w najbliższym czasie. Także ze względu na towarzyszący turniejom ogromny wysiłek fizyczny i stres.

Nikt jednak nie ma pojęcia, ile zajmie golfiście ponowne osiągnięcie reprezentowanego jeszcze do niedawna mistrzowskiego poziomu. I czy w ogóle jest to możliwe.

Czytaj więcej:

Tiger Woods wystartuje w turnieju golfowym z 11-letnim synem

Tiger Woods został ciężko ranny w wypadku samochodowym

Tiger Woods przeszedł operację nogi, jest przytomny

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 12.04.2024
  GBP 5.0007 złEUR 4.2666 złUSD 3.9983 złCHF 4.3805 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement