Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

The Pole won the golf tournament of the Pro Golf Tour cycle in Morocco

The Pole won the golf tournament of the Pro Golf Tour cycle in Morocco
Mateusz Gradecki z trofeum zawodów w Maroku. (Fot. Facebook/Mateusz Gradecki)
One of the best Polish golfers, Mateusz Gradecki, won the Open Prestigia tournament in the Pro Golf Tour cycle in Casablanca. This is the second victory of the Pole in a professional event of this rank.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Wcześniej triumfował w Mistrzostwach Matchplay w niemieckim Neu Ulm, we wrześniu ubiegłego roku.

Gradecki ma za sobą udane występy w golfie amatorskim. Pięciokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski, wygrał także międzynarodowe mistrzostwa Turcji. Łącznie zwyciężył w 10 turniejach zaliczanych do światowego rankingu amatorów. Występował także w amerykańskiej lidze akademickiej NCAA w barwach East Tennesee State University.

W pierwszym zawodowym sezonie Gradecki trzykrotnie zajmował miejsce na podium a sześciokrotnie plasował się w czołowej dziesiątce w imprezach cyklu Pro Golf Tour. W golfie zawodowym startuje z licencją PGA Polska.

"Ten wynik pokazuje, że czuję się bardzo pewnie i to przekłada się na dobrą, wyrównaną grę. Zimowe treningi w Polsce i USA oraz dotychczasowe przygotowania zaczynają procentować. Liczę na utrzymanie dobrego poziomu sportowego i dalszy wzrost formy” - stwierdził po zwycięstwie w Casablance.

Sportowym celem Mateusza Gradeckiego jest reprezentowanie Polski podczas letnich igrzysk olimpijskich, które w przyszłym roku odbędą się w Tokio.

"Moim marzeniem jest występ z orzełkiem na piersi na igrzyskach olimpijskich. Udział w zawodowych turniejach umożliwia mi zbieranie cennych punktów do kwalifikacji olimpijskiej na igrzyska w Tokio. W Japonii chciałbym pokazać swoje umiejętności, ale też rozwój polskiego golfa. Wierzę, że Polacy mogą wpisać się na olimpijskie karty historii tego sportu” - dodał polski golfista. 

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 12.04.2024
  GBP 5.0007 złEUR 4.2666 złUSD 3.9983 złCHF 4.3805 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement