German Cup: Bayern eliminated by third-place finisher

Bayern zaliczył sensacyjną wpadkę. (Fot. JEAN-CHRISTOPHE VERHAEGEN/AFP via Getty Images)
Bayern Munich's players unexpectedly lost 1:2 away to third-leg 1.FC Saarbruecken and have already dropped out in the 1/16th final of the German Cup. A year ago, the 20-time trophy winners were eliminated in the quarter-finals by SC Freiburg.

Wczorajszy wynik jest jeszcze większą sensacją. Bayern prowadził od 16. minuty po trafieniu Thomasa Muellera. Tuż przed przerwą wyrównał Patrick Sontheimer, a zwycięskiego gola strzelił w szóstej minucie doliczonego czasu gry Marcel Gaus.

Drużyna z Saarbruecken zajmuje dopiero 15. miejsce w trzeciej lidze.

Bayern Monachium w dotychczasowych meczach w Bundeslidze i Lidze Mistrzów nie poniósł jeszcze porażki, a w ostatni weekend rozbił VfL Bochum 7:0. Wygląda jednak na to, że wpadka z trzecioligowcem znacznie pogorszyła atmosferę wokół klubu.