French league: PSG's prestigious victory paid for by the loss of Mbappe

Mbappe prawdopodobnie doznał urazu kostki. (Fot. Getty Images)
Paris Saint-Germain players defeated Olympique Marseille 4-0 in a prestigious match of the French top league. The goals were scored by Achraf Hakimi, Randal Kolo Muani and Goncalo Ramos. Kylian Mbappe had to leave the pitch injured in the first half.

Hakimi w ósmej minucie z rzutu wolnego trafił prosto w prawy, górny narożnik bramki. Jeszcze przed przerwą gola na 2:0 strzelił Kolo Muani.

W drugiej połowie Ramos dwukrotnie pokonał bramkarza rywali - Pau Lopeza. Portugalski napastnik w 32. min zastąpił Mbappe, który ucierpiał w starciu z obrońcą Leonardo Balerdim.

Pierwsze doniesienia wskazują na to, że doszło do urazu kostki. Może to oznaczać, że reprezentant Francji nie wystąpi w ligowym spotkaniu z Clermont Foot (30 września) i w Lidze Mistrzów z Newcastle United (4 października).

Mbappe strzelił w tym sezonie osiem goli - siedem w Ligue 1 i jeden z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów.

Piłkarze Olympique Marsylia w tym sezonie doznali pierwszej porażki w lidze i z dziewięcioma punktami zajmują siódme miejsce.

PSG - po wczorajszym zwycięstwie - ma 11 pkt i awansowało na trzecią pozycję. Liderem jest Stade Brest z 13 punktami.