Bayern's blunder in Frankfurt

Bayern przegrał z Eintrachtem aż 1:5. (Fot. Markus Gilliar - GES Sportfoto/Getty Images)
Defending German champions Bayern Munich lost 1:5 away to Eintracht Frankfurt in the match of the 14th round of the Bundesliga. It was the Bavarians' highest league defeat in more than four years, when they also succumbed to Eintracht 1:5.

Bayern 0:3 przegrywał po nieco ponad pół godzinie gry. Bramki kolejno zdobyli: Omar Marmoush, Junior Dina Ebimbe i Hugo Larsson.

Jeszcze przed przerwą Bayern odpowiedział golem Joshuy Kimmicha, ale w drugiej połowie trwał koncert Eintrachtu. W 50. minucie ponowie trafił Ebimbe, a w 60. Ansgar Knauff.

Eintracht został pierwszą od 48 lat drużyną, która w Bundeslidze zdołała strzelić Bayernowi pięć goli w godzinę. Poprzednio, w 1975 roku, dokonali tego... frankfurtczycy, gdy pokonali Bayern 6:0.

Natomiast poprzedniej porażki 1:5 z Eintrachtem Bawarczycy doznali dokładnie 2 listopada 2019 roku. Wówczas honorową bramkę zdobył dla nich Robert Lewandowski.

Monachijczycy w tabeli zajmują drugie miejsce z trzema punktami straty do Bayeru Leverkusen. Eintracht, który nie wygrał żadnego z trzech poprzednich meczów, jest siódmy.

Wczoraj przełamać zdołał się Union Berlin, którego trenerem dwa tygodnie temu został były szkoleniowiec Lecha Poznań Chorwat Nenad Bjelica. Stołeczny zespół pokonał u siebie Borussię Moenchengladbach 3:1 notując pierwszą wygraną od 26 sierpnia.

Dzięki zwycięstwu Union opuścił strefę spadkową i jest 14.