Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Miałeś wypadek w pracy? Zobacz jak uzyskać odszkodowanie

Miałeś wypadek w pracy? Zobacz jak uzyskać odszkodowanie
Adwokaci Sintons doskonale wiedzą jak pomóc osobom, które doznały różnorodnych urazów w miejscu pracy... (Fot. Shutterstock)
Wielu z nas mieszka i pracuje w UK już od kilku lub kilkunastu lat, a poziom naszej wiedzy na temat brytyjskiego prawa i zwyczajów wzrasta z roku na rok. Jednakże w sytuacjach stresowych ciągle zapominamy o wykonaniu pewnych czynności, które mogą nam pomóc w przyszłości.

Dlatego podpowiadamy o czym należy pamiętać po wypadku, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie odszkodowania powypadkowego Anglii i Walii.

  • Zgłoś wypadek swojemu przełożonemu i upewnij się, że został on właściwie odnotowany w książce wypadków (accident book). Szczególnie jeśli Twoja znajomość języka angielskiego nie jest najlepsza, nie podpisuj żadnych dokumentów zanim nie upewnisz się, że opis okoliczności zdarzenia odpowiada prawdzie.
  • Jeśli będzie to możliwe, zrób zdjęcie raportu wypadkowego lub poproś o kserokopie raportu.
  • Jeżeli pracodawca zorganizuje spotkanie w celu ustalenia okoliczności zdarzenia, masz prawo, aby podczas tego spotkania towarzyszył Ci Twój kolega z pracy lub osoba ze związków zawodowych, najlepiej mówiąca dobrze w języku angielskim. Za zgodą pracodawcy może towarzyszyć Ci niezależny tłumacz lub członek Twojej rodziny, który będzie pełnił rolę tłumacza. 
  • Jeśli jest to możliwe, wskazane jest zrobić zdjęcia z miejsca zdarzenia np. mokrej podłogi, wadliwej drabiny lub maszyny bez elementów zabezpieczających itp.
  • Jeśli odczuwasz dolegliwości bólowe, udaj się do lekarza rodzinnego ‘GP’ lub szpitala ‘emergency department’ albo ‘walk-in centre’ i opisz co się stało oraz opowiedz lekarzowi o wszystkich urazach i dolegliwościach. 
  • Jeżeli nie wiesz jak dalej postępować lub chcesz dowiedzieć się czy istnieje możliwość wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe, skontaktuj się z Adwokatami Sintons i skorzystaj z bezpłatnej i niezobowiązującej konsultacji w języku polskim.

Adwokaci kancelarii Sintons mają ogromne doświadczenie w reprezentowaniu osób, które doznały urazów w pracy. I tak na przykład dla naszego rodaka, który wskutek wypadku w pracy doznał częściowej amputacji kciuka, Adwokaci Sintons uzyskali 300 000 funtów odszkodowania.

W innej sprawie mecenas Phil Davison uzyskał £1,75 miliona funtów odszkodowania dla Polaka, który w wypadku w pracy stracił rękę.

Phil Davison - jeden z czołowych adwokatów do spraw odszkodowań w Anglii. (Fot. Sintons).

Adwokaci Sintons zdają sobie sprawę, że nawet niegroźny wypadek może skomplikować sytuację zawodową, finansową i osobistą. Dlatego też prawnicy tej renomowanej kancelarii reprezentują także osoby, które doznały mniej poważnych urazów.

Przykładowo dla naszego rodaka, który pracując w zakładzie przetwórstwa mięsnego został przypadkowo dźgnięty nożem przez swojego kolegę z linii, co skutkowało przebiciem dłoni na wylot, Adwokaci Sintons wywalczyli £25 000.

Jeżeli miałeś wypadek w pracy lub wypadek drogowy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia, zadzwoń i porozmawiaj z polskim prawnikiem.

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe, możesz porozmawiać na czasie lub zgłosić sprawę online >>  sintons.co.uk/pl

Rates by NBP, date 24.07.2024
GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł

News


Sport