Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

5 milionów funtów odszkodowania dla pieszego potrąconego przez samochód

5 milionów funtów odszkodowania dla pieszego potrąconego przez samochód
Kancelaria Sintons nie tylko pomaga poszkodowanym w wypadkach, ale też zapewnia im dostęp do wielu usług rehabilitacyjnych o najwyższym standardzie. (Fot. Shutterstock)
Pieszy, który został potrącony przez samochód i doznał poważnego urazu mózgu, uzyskał odszkodowanie w wysokości około 5 milionów funtów.

Poszkodowany był reprezentowany przez Mecenasa Marka Quigleya - partnera w kancelarii Sintons, który ma wieloletnie doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań za poważne urazy, w tym uszkodzenia głowy, mózgu, kręgosłupa i amputacje oraz wypadki ze skutkiem śmiertelnym.

Mecenas Mark Quigley, który specjalizuje się w uzyskiwaniu odszkodowań za ciężkie obrażenia, zaznacza, że z jego bogatego doświadczenia wynika, iż poza uzyskaniem możliwie najwyższego zadośćuczynienia pieniężnego osoby ciężko poszkodowane oraz ich rodziny oczekują od adwokata pomocy w zorganizowaniu na koszt ubezpieczyciela i w porozumieniu z nim:

  • Przedpłaty (zaliczki) na pokrycie bieżących wydatków.
  • Prywatnej, intensywnej rehabilitacji i terapii.
  • Specjalistycznego sprzętu medycznego.
  • Specjalistycznej opieki.
  • Adaptacji domu do potrzeb poszkodowanego.
  • Przystosowanego do potrzeb środka transportu.
Mark Quigley - jeden z czołowych adwokatów w UK do spraw odszkodowań za ciężkie obrażenia i trwały uszczerbek na zdrowiu. (Fot. Sintons)

Pani mecenas Wójcik, polski prawnik w kancelarii adwokackiej Sintons dodaje, że każdego roku w Anglii i Walii około 400 pieszych ponosi śmierć na drogach, a około 5000 pieszych doznaje ciężkich obrażeń skutkujących trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.

Ze statystyk wynika, że piesi ponoszą cięższe obrażenia niż pozostali uczestnicy ruchu drogowego. Proporcjonalnie, także częściej ponoszą śmierć.  Ryzyko poważnych urazów i trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz śmierci znacząco wzrasta jeśli pieszy został potrącony przy prędkości powyżej 30 mph.

"Z badań wynika, że w UK aż 85% pieszych ginie w wyniku potrącenia przez pojazdy jadące z prędkością pomiędzy 30 mph a 40 mph. Dla porównania, przy prędkości nieprzekraczającej 20 mph, tylko 5% wypadków kończy się śmiercią pieszego" - dodaje pani mecenas.

Adwokaci kancelarii Sintons mają ogromne doświadczenie w reprezentowaniu osób, które doznały poważnych urazów. I tak na przykład mecenas Phil Davison wywalczył £600 000 dla naszego rodaka z okolic Londynu, który miał wypadek na motorze z winy kierowcy samochodu. Polak doznał wielu urazów w tym poważnych, wymagających operacji złamań nogi, ręki i dłoni. 

Poszkodowany podczas prowadzenia sprawy nie był w stanie pracować, więc adwokat uzyskał dla niego zaliczki na pokrycie bieżących wydatków, a także zapewnił mu na koszt firmy ubezpieczeniowej rehabilitacje, psychologa, nauczanie języka angielskiego, terapie zajęciowe mające na celu poprawę jego samodzielnego funkcjonowania oraz przekwalifikowanie się i powrót do pracy.

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Ten sam adwokat wywalczył znacznie ponad £300 000 dla naszej rodaczki, której mąż został śmiertelnie potrącony przez samochód.

Phil Davidson reprezentuje głównie osoby poszkodowane w wypadkach w pracy i wypadkach drogowych, które doznały różnego rodzaju amputacji, złamań zmiażdżeniowych, złamań wieloodłamowych i innych. (Fot. Sintons)

Adwokaci Sintons zdają sobie sprawę, że nawet niegroźny wypadek może skomplikować, sytuację zawodową, finansową i osobistą. Dlatego też ich prawnicy reprezentują także osoby, które doznały mniej poważnych urazów i tak na przykład dla naszego rodaka z Londynu, który w wypadku komunikacyjnym doznał urazu tkanek miękkich kilku części ciała i nie mógł pracować przez około miesiąc wywalczyli ponad £5 000.

W innej sprawie, dla ich klientki, która z winy kierowcy autobusu doznała urazu nadgarstka, dłoni i biodra, ich adwokat wywalczył £15 000. 

Adwokat Mark Quigley podkreśla, iż w sprawy polskich klientów zawsze jest również zaangażowany polski specjalista do spraw odszkodowań, który utrzymuje regularny kontakt z poszkodowanymi i ich rodzinami. W obecnej sytuacji kontakt z klientem może w całości odbywać się poprzez rozmowy telefoniczne, video konferencje, kontakt emailowy oraz listowny, ale jeśli zaistnieje taka potrzeba, a osoba poszkodowana wyrazi chęć, istnieje możliwość spotkania się z klientem i jego rodziną w szpitalu lub domu.

Ważne jest także, aby poszkodowani mieli świadomość, iż jeśli po wypadku wrócą do Polski, mogą ciągle liczyć na pomoc Adwokatów Sintons.

Jeżeli miałeś wypadek drogowy lub wypadek w pracy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe. Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania na zasadzie „nie wygrywasz, nie płacisz”, co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego.

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z nami na czasie na: sintons.co.uk/pl

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Lub zadzwoń: 0800 093 3060*

* Bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Rates by NBP, date 29.09.2023
GBP 5.3464 złEUR 4.6356 złUSD 4.3697 złCHF 4.8030 zł

News


Sport