Menu

Kolejne brytyjskie marki odzieżowe wychodzą z Polski

Kolejne brytyjskie marki odzieżowe wychodzą z Polski
Sieć sklepów Topshop działa w ponad 100 krajach na całym świecie. (Fot. Złote Tarasy)
Po sieci sklepów Marks&Spencer swoje podwoje w Polsce zwijają również TopShop i Dorothy Perkins - poinformował portal Propertynews.pl.

Choć ich obecność nad Wisłą była raczej symboliczna, bo obie marki miały tylko po jednym sklepie w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy, to po informacji o wycofaniu się z Polski sieci Marks & Spencer można już mówić o brytyjskim exodusie.

W ubiegłym roku z Polski wyszła inna marka zarządzana przez Alshaya - Mothercare.

Globalny operator franczyzowy spółka Alshaya z siedzibą w Kuwejcie jest obecna w Polsce od 2006 r. TopShop i Dorothy Perkins znikną ze Złotych Tarasów - i tym samym z Polski - już 29 stycznia. Eksperci oceniają, że marki te padły ofiarą zbyt silnej internetowej konkurencji na polskim rynku.

Topshop to znana marka odzieżowa założona w 1964 r. przez Petera Robinsona. Działa w ponad 100 krajach i ma ponad 0,5 tys. sklepów z odzieżą, obuwiem, dodatkami i kosmetykami. W samej Wielkiej Brytanii ma ponad 320 sklepów - flagowy, największy salon sieci znajduje się na Oxford Street.

W ostatnim czasie z polskiego rynku wycofała się również m.in. marka GAP, Burberry, River Island czy American Eagle Outfitters.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.03.2017
GBP 4.935 złEUR 4.263 złUSD 3.926 złCHF 3.984 zł

Sport


Reklama