Menu

Angielska wieś wypowiedziała wojnę psim odchodom

Angielska wieś wypowiedziała wojnę psim odchodom
Na terenie całej Wielkiej Brytanii prawo zobowiązuje właścicieli psów do sprzątania po swoich czworonogach. (Fot. Thinkstock)
Mieszkańcy niewielkiej wioski Wimblington na terenie Cambridgeshire od tygodnia mogą korzystać z interaktywnej mapy, która w czasie rzeczywistym pokazuje, gdzie odnaleziono psie odchody. Pomysł, choć wywołał wiele kontrowersji, już okrzyknięto sukcesem.
Reklama

"Doodoowatch" to projekt prowadzony w mediach społecznościowych, który po raz pierwszy uruchomiono tydzień temu. Celem interaktywnej mapy jest pokazywanie, w którym miejscu odnaleziono psie pozostałości, a w którym już je uprzątnięto.

W inicjatywie biorą udział wszyscy mieszkańcy, którzy za pośrednictwem Twittera oraz Facebooka zgłaszają zabrudzone miejsca. Administratorzy strony Wimblington PE15 po każdym zgłoszeniu aktualizują mapę.

Oznaczenie w kolorze brązowym oznacza, że psich pozostałości wciąż nie uprzątnięto. Kolor różowy informuje z kolei mieszkańców, że "strefa jest już czysta".

Jak ocenili autorzy Doodoowatch, wprowadzenie obywatelskiego rozwiązania przyniosło natychmiastowe efekty i liczba pozostawionych psich odchodów znacząco spadła w okolicy.

"Kilka osób sprzeciwiło się pomysłowi, sugerując, że miasto stanie się znane z psich odchodów. Ja jednak tak nie uważam - teraz jest znacznie czyściej, a kiedy pojawia się jakaś psia pozostałość, szybko ktoś ją usuwa. To pozytywny ruch i wszyscy powinniśmy być z tego zadowoleni i dumni" - przekazała Amanda Carlin, administratorka profilu Wimblington PE15 na Facebooku i Twitterze.

Z problemem zwierzęcych zanieczyszczeń walczą również londyńczycy. Od jakiegoś czasu na terenie gminy Barking & Dagenham funkcjonuje pionierski program, który pozwala na odnalezienie właściciela czworonoga po DNA z odchodów.

Więcej o obowiązkach właścicieli psów w kwestii zanieczyszczeń można przeczytać w naszym Poradniku Polaka w UK. 

 

  Komentarze


  • UK
   12 marca, 10:56

   thc WKONCU DOWIEMY sie gdzie korzystasz na trawniku

  • Dirtford
   12 marca, 14:31

   Przydalo by sie w Dirtford, tzn. w Dartford ;)))))

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 16.03.2018
  GBP 4.778 złEUR 4.216 złUSD 3.421 złCHF 3.603 zł

  Sport


  Reklama