Złe wieści na temat kontuzji Milika. Czy to już koniec sezonu?

Polak latem przeszedł z Ajaksu Amsterdam do SSC Napoli (Fot. Getty Images)
Badanie rezonansem magnetycznym w słynnej rzymskiej klinice ortopedycznej wykazało u piłkarza reprezentacji Arkadiusza Milika całkowite zerwanie wiązadła krzyżowego lewego - poinformował klub Polaka SSC Napoli. Jutro rano napastnik przejdzie w Rzymie operację.

Milik we wczorajszym meczu reprezentacji Polski z Danią (3:2) w eliminacjach mistrzostw świata nabawił się urazu w końcówce pierwszej połowy. Wstępna diagnoza wskazywała na poważne naderwanie więzadła krzyżowego przedniego, jednak wynik szczegółowych badań w Rzymie przyniósł jeszcze gorsze informacje dla 22-latka i Napoli.

W tej samej klinice Polak przechodził testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z wicemistrzem Włoch. Zdaniem włoskich mediów czeka go co najmniej pięć miesięcy przerwy. Neapolitański klub oficjalnie nie podał na razie jak długo potrwa absencja jego najskuteczniejszego gracza.

Polak latem przeszedł z Ajaksu Amsterdam do SSC Napoli. Dobrze wkomponował się do zespołu wicemistrza Włoch - wystąpił w siedmiu meczach Serie A (w czterech w podstawowym składzie) i strzelił cztery gole. Natomiast w dwóch występach w Lidze Mistrzów zdobył trzy bramki.