Weekendowe wygrane Interu, Milanu i Napoli

Piłkarze AC Milan świętowali zwycięstwo nad Lazio. (Fot. Getty Images)
Nie było niespodzianek w sobotnich meczach 7. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Zwycięstwa odniosły dwie czołowe ekipy Inter Mediolan i AC Milan oraz broniące tytułu Napoli Piotra Zielińskiego. Polak miał asystę, a jego zespół pokonał na wyjeździe Lecce 4:0.

Podanie Zielińskiego na gola już w 16. minucie zamienił Leo Ostigard. W drugiej połowie bramki dla Napoli zdobyli jeszcze Victor Osimhen, Gianluca Gaetano i Matteo Politano.

Również 4:0 Inter pokonał na wyjeździe Salernitanę. Zespół Mateusza Łęgowskiego dobrze bronił się przez ponad godzinę, ale później koncertowo grał Lautaro Martinez. Argentyńczyk w odstępie 27 minut zdobył wszystkie cztery bramki. Łącznie w tym sezonie ma już na koncie dziewięć trafień i zdecydowanie przewodzi klasyfikacji strzelców.

Łęgowski też trafił do siatki w tym meczu, ale w 66. minucie po analizie VAR gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

Milan także dopiero w drugiej połowie sforsował obronę Lazio Rzym. Wygraną 2:0 dały gospodarzom gole Christiana Pulisica i Noah Okafora.

W tabeli Inter oraz AC Milan mają po 18 punktów. Trzecie Napoli zgromadziło o cztery mniej.