Menu

Tusk niepokojąco o przyszłości Polski w UE

Tusk niepokojąco o przyszłości Polski w UE
Zagraniczne media szeroko komentują przesłuchanie Donalda Tuska w polskiej prokuraturze. (Fot. Getty Images)
Brukselskie media relacjonując wczorajszy pobyt w Warszawie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, który zeznawał w prokuraturze, zwracają głównie uwagę na jego słowa dotyczące przyszłości Polski w UE.
Reklama

"Tusk ostrzega w sprawie przyszłości Polski w UE" - tytułuje swój materiał wydawany w belgijskiej stolicy tygodnik "Politico". "Polski rząd przygotowuje się do sporu z UE" - wybija "EUobserver". "Tusk potępia polskie polowanie na czarownice" - donosi z kolei "EurActiv".

Wszystkie trzy tytuły w relacjach dotyczących przesłuchania szefa Rady Europejskiej w Warszawie koncentrują się na jego słowach dotyczących przyszłości naszego kraju w UE. "Przyszłość europejska Polski staje dziś pod znakiem zapytania" - ocenił były premier podczas spotkania z dziennikarzami w Warszawie.

"Politico" analizując tą wypowiedź podkreśliło, że komentarze Tuska były szorstkie względem rządu w Warszawie. Serwis przytaczając uwagi Tuska przypomina, że Polska jest w sporze w kilku sprawach z Brukselą, w tym w sprawie dotyczącej Puszczy Białowieskiej.

"EUobserver", który ujął temat w bardzo podobny sposób pisze, że wzywanie Tuska do prokuratury jest "postrzegane szeroko jako próba jego zdyskredytowania przez PiS". "Ale Tusk podkreślił fakt, że PiS zignorował nakaz sądu UE, aby zaprzestać wycinki w Puszczy Białowieskiej" - zwraca uwagę autor tekstu.

Przypomniano w nim też, że PiS "przygotowuje się do wysunięcia roszczeń wobec Niemiec" dotyczących szkód z czasów II wojny światowej. "EUobserver" jest zdania, że "otworzyłoby to nowy front sporu z establishmentem unijnym".

Opisując wątek dotyczący katastrofy smoleńskiej i konfliktu pomiędzy PO i PiS zarówno "EUobserver", jak i "EurActiv" przypominają słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, gdy mówił do posłów opozycji: "boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata; zamordowaliście go, jesteście kanaliami".

Donald Tusk zeznawał w Prokuraturze Krajowej w Warszawie w charakterze świadka w śledztwie dot. nieprawidłowości przy sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

 

  Komentarze


  • Kaja
   4 sierpnia, 16:56

   Ryzy bedziesz siedział nawet Makrela Ci nie pomoze!!!!!!!!!!!!

  • Wolny
   4 sierpnia, 17:43

   POLEXIT START !. i dobrze UE nie chce komunistow !

  • Zenek
   4 sierpnia, 18:41

   herr tusk,moze bać się odpowiedzialnosci za wyprzedaż Polski,wysłanie za granicę-do pracy Polakow,bezprawie ,Smoleńsk-śmierc tylu ludzi-w tym pana prezydenta Kaczyńskieg ,i morze kzywd wyżadzonych Polakom-bo to on jest zlem,i dalej zło ,sieje ,folksdojcz! zdrajca!

  • Do PISOwcow
   4 sierpnia, 19:10

   Kaczynski to ty jestes kanalia i schorowanym dyktatorem. To przez ciebie Polska niknie, ginie w oczach i staje sie republika radziecka. To ty nie wycieraj sobie swojego parszywego ryja Polakami nie zgadzajacymi sie z twoim terrorem. A jest ich wiecej niz tych twoich slepych i zastraszonych badz przekupionych wyznawcow. Tusk ma racje przyszlosc Polski w UE jest niepewna. I nic to nie ma wspolnego z zarzyloscia badz nie Tuska z PO. Ta partia to zlodzieje i wielcy przegrani. Gronkiewicz Walc to glupia chamska zlodziejka i kreminalistka. Sadze ze takich w PO jest sporo.

  • Tusk
   4 sierpnia, 21:03

   Zdrajca

  • Gosc 058
   5 sierpnia, 02:16

   Obawiam się że obecna władza wyprowadzi PL z EU w ręce Rosji jak tak dalej będą robić

   @ Zenek Nie tylko On doprowadził do tego ex rządy PiSu też tylko przypomnij sobie ile było partii po 1989 roku AWS i inne partie co dawno były... lista długa... zresztą a co Ty robisz w UK? wracaj do PL jak tak mówisz masz teraz PiS boisz się że nie wypuszcza do EU? jak chwalisz obecną politykę? Ja obecną władzę i sytuację PL czarno widzę

  • Jimbo
   5 sierpnia, 02:31

   Wolny wracaj do polski

  • Borys Pietrowicz
   5 sierpnia, 05:14

   Donald jest agentem , byłego Związku Radzieckiego tzw " Śpiochem" Ma za zadanie doprowadzić do ogólnej paniki w Europie .

  • Góral
   5 sierpnia, 08:48

   D.TUSK. H G WALTZ. E. KOPACZ .R SIKORSKI. S. NOWAK OSOBY PONAD PRAWEM (NADZWYCZAJNA POLITYCZNA KASTA) ODEBRAC TYM OSZUSTOM OBYWATELSTWO POLSKIE I WYSLAC NA WSCHOD, TAM NIECH PROWADZA GRABIEZ!! NOWAK JUZ TAM DZIALA.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 08.12.2017
  GBP 4.826 złEUR 4.203 złUSD 3.581 złCHF 3.592 zł

  Sport


  Reklama