Turniej WTA w Pekinie: Linette pokonała Azarenkę i awansowała do drugiej rundy

Linette może wkrótce rozegrać pojedynek z Igą Świątek... (Fot. Getty Images)
Magda Linette awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie. Wczoraj polska tenisistka wygrała z rozstawioną z numerem 14. Białorusinką Wiktorią Azarenką 5:7, 6:1, 6:2. Spotkanie trwało dwie godziny i 13 minut.

To było piąte spotkanie tych zawodniczek i druga wygrana Linette.

Po przegranym pierwszym secie Polka dominowała na korcie w starciu z byłą liderką światowego rankingu. W drugiej partii od stanu 1:1 Linette wygrała osiem gemów z rzędu. W efekcie doprowadziła do remisu, a w trzecim secie wygrywała już 3:0.

Azarenka co prawda po chwili odrobiła jedno przełamanie, ale przejąć kontroli nad meczem Linette jej nie pozwoliła. Kilka minut później powiększyła prowadzenie do 5:1. Spotkanie zamknęła przy swoim serwisie, wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

Kolejną rywalką Linette będzie Jennifer Brady. W niedzielę amerykańska tenisistka pokonała rodaczkę Peyton Stearns 6:4, 6:2. Awans tego dnia wywalczyła też m.in. liderka światowego rankingu Białorusinka Aryna Sabalenka.

Jeśli 31-letnia poznanianka wygra następny mecz, to w 1/8 finału może zagrać z Igą Świątek. Rozstawiona z numerem drugim podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego swój mecz 1. rundy rozegra prawdopodobnie dopiero w poniedziałek i zmierzy się z nim z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo.

W Pekinie startuje jeszcze Magdalena Fręch, która przebrnęła kwalifikacje. 25-letnia łodzianka w dzisiaj zagra z Brytyjką Katie Boulter.