Menu

Trump w Polsce. Czy telefony przestaną działać?

Trump w Polsce. Czy telefony przestaną działać?
Trump w Warszawie będzie przebywał od 5 lipca wieczorem do 6 lipca. (Fot. Getty Images)
Zamknięte ulice, zakaz lotów, snajperzy na dachach - 5 lipca do Warszawy przyleci prezydent USA Donald Trump. Niekiedy "zakłócana jest łączność telefonii komórkowej w obrębie przejazdu kawalkady" - zaznacza amerykanista prof. Włodzimierz Batóg.
Reklama

Przygotowania do wizyty prezydenta Trumpa w Polsce są wielotorowe. Batóg wyjaśnia, że dotyczą one nie tylko harmonogramu pobytu w Polsce, ale także zapewnienia amerykańskiej głowie państwa bezpieczeństwa. "Dochodzi nawet do tego, że zakłócana jest łączność telefonii komórkowej w obrębie przejazdu kawalkady" - dodaje.

Wcześniej niż prezydent USA przybywają jego samochody oraz agenci Secret Service, którzy zapoznają się z miejscami, w których prezydent będzie przebywał.

Z kwestii organizacyjnych istotne jest szczegółowe wyznaczenie trasy przejazdu kolumny prezydenckiej. "Odpowiednia jej długość, odpowiednie zakręty, bo prezydent musi się poruszać przez miasto na tyle sprawnie, płynnie, żeby nie powodowało to zatorów, ani też nie stanowiło potencjalnego celu ataku" - tłumaczy.

Jak dodaje, "trzeba także zwracać uwagę na trywialne rzeczy, na które kiedyś w Dublinie nie zwrócono uwagi i potężna limuzyna prezydencka zawiesiła się na niezbyt wysokim progu przy wyjeździe z ambasady".

W czasie ostatniej wizyty Obamy w Polsce plombowano np. włazy do studzienek kanalizacyjnych. Zdaniem amerykanisty, wizyta ta miała jednak swoje niedociągnięcia, bo na trasie przejazdu "Warszawa świeciła pustkami, kolumna poruszała się przez w zasadzie wymarłe miasto".

"W tej chwili spodziewamy się, że prezydent Trump będzie witany nieco bardziej entuzjastycznie, a to robi dobre wrażenie i pokazuje też gościnność miejsca, do którego amerykański prezydent przybywa" - zaznacza.

Prezydent USA odwiedzi Polskę na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. W Warszawie będzie przebywał od 5 lipca wieczorem do 6 lipca. Tego dnia weźmie udział m.in. w szczycie państw Trójmorza a wczesnym popołudniem wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich. Wstęp na plac ma być otwarty.

 

  Komentarze


  • Liza
   2 lipca 2017, 15:16

   londynku,telefony wyłączane byly,przez komuchow,za PRL-przywiązaleś się do nich zbytnio! teraz komuchy siedzą chwała bogu w kącię !nie piszcie idiotyzmow!

  • Diana
   2 lipca 2017, 21:04

   Koleżankę chyba coś się popiendroliło skoro twierdzi że w PRL były komórki........

  • Gosc
   3 lipca 2017, 21:51

   Londynek a moze Jezus zstapi z nieba bo mr trampek w pl haha

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 20.02.2018
  GBP 4.704 złEUR 4.147 złUSD 3.360 złCHF 3.597 zł

  Sport


  Reklama