Tarcza Wspólnoty dla piłkarzy Arsenalu Londyn ze Szczęsnym w składzie

Radość piłkarzy Arsenalu z wygranej (Fot. Getty Images)
Piłkarze Arsenal Londyn pokonali na Wembley mistrza Anglii Manchester City 3:0 (2:0) i 14. raz w historii cieszyli się ze zdobycia Tarczy Wspólnoty. W ekipie zwycięzców, którzy wcześniej zdobyli krajowy puchar, całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny.

Bramki dla "Kanonierów" zdobyli: Hiszpan Santi Cazorla (21), Walijczyk Aaron Ramsey (42) oraz Francuz Olivier Giroud (61).

Dzięki majowemu sukcesowi w finale rywalizacji o Puchar Anglii z Hull (3:2 pod dogrywce) londyńczycy zdobyli pierwsze po dziewięciu latach przerwy trofeum. Wówczas także na listę strzelców wpisali się Cazorla i Ramey.

Wczoraj w ekipie z Manchesteru zabrakło siedmiu zawodników, którzy uczestniczyli w mistrzostwach świata. W Arsenalu zabrakło trzech Niemców, którzy byli w składzie triumfatorów ostatniego mundialu - Mesuta Oezila, Pera Mertesackera i Lukasa Podolskiego.

W 38. minucie tego spotkania sędzia Michael Oliver po raz pierwszy w meczu rozgrywanym w Anglii użył znikającego po 30 sekundach sprayu, który sprawdził się podczas niedawnych MŚ przy wykonywaniu stałych fragmentów gry. Będzie on wykorzystywany podczas rozpoczynającego się za tydzień sezonu Premier League.