Stoch piąty w Planicy, wygrana Krafta

Kamil Stoch tym razem poza podium. (Fot. Getty Images)
Kamil Stoch zajął piąte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy. Zwyciężył lider PŚ Austriak Stefan Kraft, który w klasyfikacji generalnej ma 86 pkt przewagi nad Polakiem.

Drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger, a trzecie jego rodak Markus Eisenbichler. Piotr Żyła był siódmy, Maciej Kot - 12., a Dawid Kubacki - 23.

Kraft umocnił się na pozycji lidera Pucharu Świata i przed ostatnim konkursem ma 86 pkt przewagi nad Stochem.

Kamil Stoch uzyskał 229,5 m i jest czwarty po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy. Prowadzi lider PŚ Austriak Stefan Kraft po lądowaniu na 243 m. W finale wystąpi czterech Polaków.

Drugi jest Niemiec Andreas Wellinger - 235 m, a trzeci jego rodak Markus Eisenbichler - 243,5 m. Piotr Żyła osiągnął 225 m i jest 7., 18. miejsce zajmuje Maciej Kot - 218,5 m, a 19. Dawid Kubacki - 220,5 m.